ЛЕБЕДИН. Де раніше проходили випускні?

Як святкували випускний лебединські школярі раніше?

Сьогодні, 27 червня, Соборна площа Лебедина о 19:00 щиро прийматиме випускників 2019 року. Довгих 11 років вони чекали цього хвилюючого і водночас радісного моменту. Зараз завершаються останні приготування, адже від підготовки та зусиль організаторів випускного залежатиме, як пройде головне свято тих, хто вже ніколи не повернеться до школи у якості учнів. І хоча сьогодні відомо, де відбудуться урочистості, до цих пір тривають розмови про те, де ж краще проводити загальноміський випускний.

«ЖЛ» із цього приводу навіть спілкувалася з громадою, а просто зараз пропонує на якусь хвильку зазирнути в історію, аби пригадати, де ж зазвичай проходив лебединський випускний вечір.

У радянські часи урочистості, зазвичай, відбувалися на центральній площі міста, інколи змінюючись будинком культури – саме так сталося в 1990 році. Протягом 90-х років минулого століття святкування продовжувались в центрі Лебедина. Аж поки у 2000 році за пів години до початку випускного на площі дощ не зігнав усіх знову до приміщення РБК, яке, на жаль, не змогло вмістити всіх бажаючих стати свідками свята.

Неодноразово доводилося чути, що ніби-то ініціатором проведення випускних на стадіоні «Авангард» був колишній міський голова Лебедина Анатолій Троян. Але це неправда, адже вперше над цим задумався його тезка – Анатолій Малиш, який очолював міську раду із 1998 по 2002 рр. До речі, саме в 2002-му на стадіоні випускників разом вітали двоє міських голів – колишній Анатолій Малиш і тодішній Олександр Лубенський, який заступив на посаду 16 квітня того року.

Для проведення подібних урочистостей використовував стадіон і Анатолій Троян, хоча були і винятки. Цікава ситуація склалася у 2007 році: випускний проходив традиційно на стадіоні, та коли вітальне слово надали міському голові, трапилася несподіванка. Саме в цей момент і розпочалася злива, через яку ледь не трапилася паніка серед глядачів та випускників.

У 2014 році дощ знову вніс свої корективи, адже загальноміські урочистості взагалі відмінили, тож Анатолій Троян вітав випускників у їх рідних школах. Уже у 2015 році випускний пройшов на Соборній площі.

Позиція нинішнього керманича Лебедина Олександра Бакликова відома всім – він усіляко підтримує святкування випускних у центрі міста.

Ось такий невеличкий екскурс до лебединської історії від «ЖЛ». Перепочили, читаючи? Гайда готуватися до цьогорічних урочистостей, ким би ви – випусником, татом / мамою, вчителем чи просто потенційним глядачем, – не були! Бажаємо всім приємного вечора і, звісно, гарної погоди!