ЛЕБЕДИН. Де краще проводити випускний?

випускний у Лебедині 2018 рік

Ну нарешті!.. Мабуть, саме із такою думкою прокинеться у четвер більшість цьогорічних лебединських випускників. Ще б пак: одинадцять шкільних років позаду, всі самостійні і контрольні роботи, всі державні атестації та страхітливі для нервової системи ЗНО – у минулому, можна видихнути. Лишається подолати ще одну невеличку сходинку – власний випускний вечір, але вона, впевнені, є однією із найщасливіших.

Кілька років поспіль лебединці та гості міста зустрічають учорашніх одинадцятикласників у центрі Лебедина, на Соборній площі. Колона із фантастично красивими дівчатами і юнаками крокує від Вознесенського храму, підбадьорена широкими усмішками перехожих та яскравими спалахами десятків фотокамер. Вшанування найвідданіших у навчанні випускників золотими та срібними медалями, грамотами – активістів шкіл та міста, подяками – сумлінних батьків, котрі вкладали у свою дитину щодня, щогодини, щохвилини частинку свого серця… Після шкільного вальсу, під час якого від юних танцівників неможливо відвести погляд, всі «розлітаються» на шкільні святкування. А після безсонної ночі всі, звісно, поспішають зустріти перший світанок свого дорослого життя, піймати промінці сонця, що тільки-тільки оговталося від свого сну, і побажати, аби у подальшому все складалося якнайкраще…

Що, знайомо? Гадаємо, картина доволі типова для більшості лебединців. Тільки от загальноміська частина раніше відрізнялася. Чимало хто пам’ятає урочистості на міському стадіоні «Авангард», де завжди збиралася не одна сотня глядачів; хтось пригадує, що загальний випускний вечір якось проводився навіть у районному будинку культури. Бувало й таке, що через примхи погоди (яка, безперечно, плакала через необхідність випустити таких чудових учнів у широке плавання – ред.) випускники всіх шкіл так і не збиралися разом, а керівництву міста доводилося відвідувати кожний навчальний заклад по черзі.

То де ж краще проводити загальноміські урочистості з нагоди шкільного випускного? Про це ми поцікавилися минулого разу у наших читачів, і ось що маємо.

Олена: – Напевно, найвдалішим із трьох місць (Соборна площа, стадіон і будинок культури – ред.) є площа міста, адже стадіон не дуже зручний для ходіння випускників та гостей, а в будинку культури мало місця для всіх лебединців.

Валентин: – Я теж за центральну площу, це буде незабутньо…

Альона: – Мені подобалися випускні на стадіоні: багато місця і для випускників, і для батьків, і для всіх охочих подивитися. Мій випускний у далекому 2009 році проходив саме там.

В’ячеслав: – Я теж за площу, бо стадіон існує для спорту і для нашого футболу, який нарешті зараз за багато років піднявся і впевнено йде вперед. А на площі молоді зручніше святкувати і відпочивати.

Катерина: – Для мене краще випускний на стадіоні. Скажу зі свого власного досвіду: декілька років тому, коли тільки почали впроваджувати урочистості на площі, як ми не намагалися подивитися на випускників, нам це не вдалося. Дуже багато бажаючих, щільне коло з людей навкруги і дуже мало місця. Тому, згадуючи свій власний випуск на стадіоні, він здається найкращим і найзручнішим місцем для шкільного випускного.

Лідія: – Тільки Соборна площа! Колись і мій випускний проходив там: урочисто, святково, почуваєшся дорослим громадянином. А на стадіоні мої діти спочатку пилюку ковтали у 2009-му, а у 2013-му у мокрій траві під зливою бовталися. Хлопцям іще куди не йшло, а дівчатам довелося свої вишукані сукні відчищати, ноги мити…

Як бачимо, більшість із тих, хто взяв участь у обговоренні від «ЖЛ», підтримують рішення міської влади Лебедина щодо перенесення святкування випускного до центра міста. Та, напевно, місце проведення шкільного балу – не така й важлива річ. Головне, аби він відбувся радісно, весело, цікаво і, звичайно, абсолютно незабутньо! Сподіваємося, що саме так сьогодні й буде! У добру путь, випускники!