Куди веде крива протистояння у лебединській владі

За час, що минув після виходу 16 вересня 2021 року матеріалу в «ЖЛ» «Що відбувається у Лебединській владі», у політичному житті нашої громади відбулося чимало подій. Хоча, відверто кажучи, будь-яких вагомих змін у життя громади вони не принесли. Зокрема, після того, як 10 вересня через демарш більшості депутатів не відбулася позачергова 20 сесія міської ради, обранці підписали колективну заяву до Лебединського міського голови про скликання наступної сесії і винесення на розгляд питання «Про дострокове припинення повноважень Лебединського міського голови Бакликова Олександра Миколайовича».

Під заявою, якою пропонувалося провести позачергову сесію 17 вересня, поставив підпис 31 депутат із 34 обраних до ради.
У відповідь на отриману заяву Олександр Бакликов видав розпорядження про проведення сесії. Але чергової, і лише 29 вересня. Так, міський голова скористався наданим регламентом роботи міської ради правом скликати сесію за пропозицією не менш як 1/3 депутатів від загального складу ради чи виконавчого комітету міської ради у двотижневий термін.

Втім, переглянувши проєкти рішень (на 21 вересня – ред.), які планується розглянути на цьому пленарному засіданні, жодної згадки про дострокове припинення повноважень міського голови не знайшли. Натомість у переліку проєктів, серед яких і проігноровані депутатами на зірваній сесії, і проєкт про дострокове припинення повноважень депутата Ігоря Ячменьова, обраного за виборчим списком від міської організації політичної партії «Слуга Народу». Як зазначено у документі – на підставі особистої заяви про складення ним депутатських повноважень.

Та після перегляду «спілкування», якщо можна так назвати 95% поливання брудом і 5 % конструктиву, які тривають у соцмережах, немає сумнівів, що депутати 29 вересня знову вимагатимуть відставки міського голови.

Нагадаємо, депутати закидають міському голові бездіяльність з питань розвитку громади, дерибан землі, проблеми з водопостачанням у місті та селах, закриття підприємств та інше.
Однією із причин висловлення недовіри Олександр Бакликов вбачає власні результати роботи із наведення порядку та законності у Лебединській громаді.

Яким буде результат, пересвідчимося у день сесії. Із ситуації, що склалася, є принаймні 2 виходи. Перший – депутати розглянуть питання дострокового припинення повноважень, але під час таємного голосування із цього питання голосів депутатів не вистачить для припинення повноважень голови. Інший – депутатських голосів вистачить, і повноваження міського голови припиняться достроково. Тоді його повноваження за законом «Про місцеве самоврядування в Україні» здійснюватиме секретар ради. Нині цю посаду обіймає Дмитро Коваленко. І триватиме це до моменту початку повноважень міського голови, обраного на позачергових виборах відповідно до закону, або до дня відкриття першої сесії міської ради, обраної на чергових місцевих виборах. Обидві події не надто близькі у часі. Наприклад, після смерті щойно обраного міського голови Харкова у грудні 2020 року, позачергові вибори голови призначені лише на жовтень 2021 року. А чергові місцеві вибори відбувалися менш як рік тому, тож наступних чекати іще чотири роки.

Що ж, протистояння лебединського політикуму триває і поки незрозуміло, коли закінчиться. На жаль, від нього потерпають жителі нашої громади, які навіть гадки не мали, що стануть свідками таких взаємин між людьми, яких менше ніж рік тому обирали до влади.
Ігор КОЛЄСНІКОВ