Куди смітити Куданівці?

Можливо, комусь це видасться смішним, але сміттєва тема – одна із вимушено найпопулярніших у журналістській роботі. Звернення місцевих жителів про нерегулярне вивезення непотребу, стихійні звалища, переповнені сміттєві баки тощо постійно присутні у редакційному житті. Чергове «брудне» питання з’явилося у «ЖЛ» наприкінці лютого. Цього разу у центрі уваги опинилася с.Куданівка.

Все почалося зі дзвінка місцевого жителя до редакції. Він нарікав на наявність величезного (і нікому не потрібного) сміттєзвалища посеред села. Звісно, «ЖЛ» побувала на місці події.

Читайте також: Сміття тут, сміття там…

Ситуація така: центр села – дуже простора територія, де можна накре-слити умовний трикутник «сільський клуб – магазин – кладовище». От якраз під кладовищем і розташовується той смітник, що муляє око сільчанам. У розмові із двома місцевими жительками вдалося дізнатися, що ще минулоріч непотріб вивозили працівники КП «Комбінат благоустрою», були укладені відовідні договори. Та врешті-решт від обслуговування Куданівки комунальники відмовилися, а посеред села відтоді панує справжній гармидер. Додатково сільчанки пожалілися на місцеву депутатку, яка мала б представляти інтереси куданівської громади у міській раді, та чомусь не надто поспішає це робити.

Що ж, проблема із розірванням договорів керівництвом КП «Комбінат благоустрою» із місцевими жителями справді є. Це підтверджує у розмові із кореспондентами Володимир Піщанський, одразу пояснюючи це рішення:

– Свого часу ми облаштували у Куданівці сміттєвий майданчик, встановили контейнери, а також привезли договори для підписання. За виборчими списками Куданівка нараховує 170 жителів. А на вивіз сміття документально погодилося лише дванадцятеро! Та незважаючи на це, ми справно вивозили непотріб, та з часом дехто із сільчан перестав оплачувати послуги. Незчулися, як «набіг» борг у 1600 грн. Звісно, намагаємося зрозуміти всіх, але ж підприємство не може працювати собі у збиток. Тому договори із Куданівкою були розірвані. На сьогодні, до речі, сільчани й досі мають борг перед підприємством – у 512,04 грн.

Утім, вивіз сміття – це справді складне питання, і, за словами Володимира Миколайовича, «Комбінат благоустрою» готовий відновити співпрацю із Куданівкою. Щоправда, для цього є кілька умов. По-перше, непотріб вивозитимуть не від конкретного майданчика, а забиратимуть за графіком від кожного двору (як це відбувається у приватному секторі Лебедина). По-друге, договори із підприємством має підписати не менше 80% жителів села, інакше випадку «ганяти техніку» до Куданівки буде дещо нераціонально. Із документами «Комбінат благоустрою» готовий допомогти: щоб сільчанам не довелося зайвий раз приїжджати до міста, Володимир Піщанський готовий виділити окремого працівника. Він відвідає кожне подвір’я, поговорить із жителями, пояснить всі нюанси (графік, оплату, інші послуги, які може надати підприємство) і тут же, на місці, оформить відповідний договір. До того ж, окрім боржників, у Куданівці є і один сумлінний житель, який і досі сплачує за вивезення сміття, хоча послуга не надається.

– У разі підписання нового договору, – пояснює Володимир Миколайович, – цій людині послуга певний час надаватиметься безкоштовно, допоки гроші не «відпрацюються». Але за потреби підприємство може і повернути кошти, треба лише написати відповідну заяву.

До слова, Куданівка є частиною території міської ради. Саме тому ми поцікавилися точкою зору міського голови Олександра Бакликова щодо сміттєвого питання.

– Найголовніше, що люди мають засвоїти, – комунізм давно скінчився, і нічого безкоштовного немає. Щоб той, хто підмітає вулиці чи прибирає сміття, отримав заробітну плату, хтось інший має за це заплатити. Тут має бути спільна відповідальність: і влади, і громадян. Задача жителів – за бажання жити у чистоті вчасно сплачувати за отримувані послуги, задача влади – організувати, аби це було максимально зручно, – підкреслив очільник міста.

Працівника, який проводитиме роботу із сільчанами, «Комбінат благоустрою» готовий надіслати до Куданівки уже з понеділка, 16 березня. Чи ж вдасться вирішити проблему вивозу непотребу? «ЖЛ» обов’язково відслідковуватиме цю ситуацію.
У смітті традиційно «копирсалися» Олена ВЄЧКАНОВА і Євген ШУЛЬГА