Коронавірус у Лебедині: подробиці останніх випадків

у Лебедині випадок коронавірусу

«ЖЛ» повідомляла раніше, що 18 серпня у Лебедині зафіксували ще 2 випадки захворювання на COVID-19.

Завідувач Лебединського міськрайонного відділу ДУ «Сумський ОЛЦ МОЗ України» Василь Брага надав виданню детальну інформацію щодо цих випадків:

18 серпня від Сумського обласного лабораторного центру отримано результати ПЛР-досліджень. У двох осіб лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. Фахівцями відділу проведено епідрозслідування обох випадків захворюванння.

Одна хвора знаходиться на стаціонарному лікуванні у відділенні лікарні, друга хвора – на самоізоляції в приватній квартирі. За обома випадками встановлюються контактні особи. Також спільно з  адміністрацією центральної районної лікарні проведено оперативну нараду щодо недопущення розповсюдження захворювання у лікарні та між лікарями, які здійснюють приватну медичну практику.

Встановлено, що перша хвора жінка знаходилась на лікуванні в хірургічному, неврологічному та кардіологічному відділеннях лікарні з 01.08.2020р. по теперішній час.

Друга хвора – медичний працівник, яка обслуговувала хвору із підтвердженим випадком COVID-19. Дата останнього контакту – 10.08.2020 року. Скарги на стан здоров’я станом на 18.08.2020 р. у медичного працівника відсутні.

За результатами наради у ЦРЛ запропоновано:

  1. Припинити планову госпіталізацію хворих у відділення центральної районної лікарні.
  2. Терміново провести виписку хворих з відділень лікарні, що не потребують стаціонарної медичної допомоги.
  3. Сімейним лікарям забезпечити медичний нагляд за виявленими контактними особами.
  4. Сімейним лікарям обмежити особистий прийом хворих та максимально забезпечити медично-консультативну допомогу засобами дистанційного зв’язку.
  5. Припинити тимчасово всі планові профілактичні обстеження населення міста і району.
  6. У поліклініці районної лікарні проводити прийом у невідкладних випадках.
  7. Провести заключну дезінфекцію в лікувальних відділеннях лікарні та у відділенні променевої діагностики.
  8. Провести розрахунки необхідних засобів індивідуального захисту для медичних працівників, засобів для проведення дезінфекційних заходів, антисептиків.
  9. Фізичним особам-підприємцям запровадити 14-денний карантин, знаходитись на самоізоляції до отримання негативних результатів ПЛР-досліджень.
  10.  Контактним хворим, що залишились в ЦРЛ по життєвим показникам, забезпечити надання стаціонарної медичної допомоги медичними працівниками, які залишаються на обсервації в лікарні.

Найближчим часом міською та районною комісіями з питань ТЕБ та НС буде узгоджено остаточний перелік обмежувальних заходів та термін їх запровадження.