Коронавірус у Лебедині: хворих стає більше

За минулу добу (9 вересня) по м.Лебедину зафіксовано ще один випадок захворювання на COVID-19. Про це «ЖЛ» повідомив телефоном завідувач Лебединського міськрайонного відділу ДУ «Сумський ОЛЦ МОЗ України» Василь Брага.

Нового хворого виявлено на одному із промислових підприємств міста, ще троє людей вважаються контактними. Спеціалісти займаються епідеміологічним розслідуванням, добирають зразки на дослідження.

Василь Брага говорить, що до цього спалахи коронавірусу здебільшого реєструвалися у так званих «сімейних осередках»: захворювання передавалося між членами родини. Відучора ж можна сміливо говорити, що є ймовірність поширення COVID-19 і на робочому місці. Саме тому настільки важливо дотримуватися простих правил — носити маску, мити чи обробляти антисептиком руки, дотримуватися дистанції у 1,5-2 м.

Звертаємо увагу, що Лебедин більше не тримає «першість» із найменшої кількості ковідних хворих серед міст по області, як було до цього (тепер це Глухів — 17 хворих).

Як уже повідомляла «ЖЛ», протягом вихідних у Лебедині було зафіксовано 4 нових випадки коронавірусу, а станом на 8 вересня додалося ще 2. Зі згаданим вище новим хворим загальна лебединська статистика (місто) становить 24 особи за весь час пандемії. 10 пацієнтів уже одужали, летальних випадків, на щастя, не реєструвалося.

Ситуація по Лебединському району лишається стабільною – лише 1 випадок за весь час (с.Валки). Саме тому район лишається у «зеленій» карантинній зоні, а місто із 7 вересня перебуває у «жовтій».

Усього на Сумщині станом на ранок 9 вересня зафіксовано 2143 випадки COVID-19. За минулу добу захворювання підтвердили у 73 осіб (Суми — 47, Шостка — 1, Конотоп — 7, Ромни — 2, Лебедин — 1, Білопільський район — 4, Конотопський район — 1, Краснопільський район — 7, Недригайлівський район — 1, Тростянецький район — 2).