Коронавірус на Лебединщині: маємо першого хворого

Сьогодні, 21 травня, у Лебедині зареєстровано перший офіційно підтверджений випадок захворювання на COVID-19. Про це повідомляється на сайті Лебединської міської ради.

Коронавірусна хвороба виявлена у матері жінки, яка нещодавно повернулася із Москви. У доньки захворілої в результаті тестування COVID-19 не виявлено. Інформацію про перший випадок інфікування на Лебединщині офіціно підтвердили у Сумському обласному лабораторному центрі МОЗ України.

Водночас у обох жінок відзначається погіршення самопочуття і підвищення температури до 38°С.

Стан інших членів родини наразі є задовільним, необхідні тести їм буде зроблено завтра. Сімейний лікар родини повідомляє про те, що жінка-потенційний носій переконує, що після повернення з Росії вся сім’я та мешканці будинку відбули обов’язкову самоізоляцію, ні з ким не контактували, продукти та всі необхідні речі їм приносили рідні та залишали на вулиці,

– йдеться у повідомленні на сайті міської ради.

Медичними працівниками мобільної бригади ШМД Лебединської центральної районної лікарні продовжується проведення ПЛР-тестувань жителям міста і району. До речі, особи, які нещодавно повернулися з-за кордону та/або у зимовий період перехворіли на ГРВІ, можуть пройти тест ІФА-тест безкоштовно.

Довідково. Імунноферментний аналіз (ІФА) – це імунологічний метод для визначення наявності певних антигенів, шляхом реакції антиген-антитіло. Основна мета такого тестування – виявлення антитіла до коронавірусу, що дозволить з’ясувати, перехворіла людина COVID-19 чи ні.

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 9:00 21 травня в Україні підтверджено 19706 випадків COVID-19, із яких за останню добу – 476. Усього зареєстровано 579 летальних випадків, 6227 пацієнтів одужали. Збільшилася кількість інфікованих коронавірусом осіб на Сумщині – наразі їх 165.