Коронавірус і Лебедин: подробиці останніх 4 випадків

у Лебедині випадок коронавірусу

Тиждень тому «ЖЛ» писала лише про 3 зареєстровані випадки по м.Лебедину та 1 – по Лебединському району. 19 серпня до статистики додалося ще 2 хворих по місту. Але на цьому зростання захворюваності у нашому регіоні не зупинилося. Тож порівняно із початком епідемії, коли Лебединщина, на щастя, довго залишалася «безковідною», нині темпи збільшення загальної кількості хворих незрівнянно швидші.

Початок нового тижня – із 24 серпня – теж відзначився невтішною статистикою. За минулі вихідні у Лебедині зафіксовано ще чотири випадки захворювання на COVID-19. Тож нині загальна місцева статистика нараховує 9 підтверджених випадків коронавірусу серед містян та 1 – по Лебединському району.

У інформації наданій «ЖЛ» завідувачем міськрайонного відділу «Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України» Василем Брагою йдеться:

«За 24 серпня надійшло 4 позитивні результати ПЛР-досліджень на COVID-19 жителів м.Лебедина. Одна особа є медичним працівником і контактувала із інфікованим коронавірусом пацієнтом.

Всі нові хворі є контактними із попередніми захворілими. У всіх були відсутні скарги на погіршення стану здоров’я: підвищення температури тіла, нежить, кашель, біль в грудній порожнині тощо. Тобто, всі випадки виявлені тільки після проведених лабораторних ПЛР-досліджень, як у контактних осіб.

Це ще одне підтвердження того, що COVID-19 є висококонтагінозною хворобою, і саме нехтування правилами призвело до подальшого ускладнення епідситуації у місті. Ніхто із хворих за кордоном не був, одна із них узагалі неповнолітня.

Роз’яснювальна робота, значна кількість перевірок об’єктів фахівцями Держпродспоживслужби і працівниками Національної поліції, на жаль, не зупинили поширення цієї небезпечної хвороби».

За інформацією системи моніторингу поширення епідемії коронавірусу РНБО України на ранок 26 серпня на Сумщині зареєстровано 1269 випадків захворювання на COVID-19. Всього ж в Україні коронавірусом з початку епідемії інфіковано 110085 осіб, з них за останню добу – 1670.

Нагадаємо, наразі 5 районів Сумської області та обласний центр переведені у «жовту» зону епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Мова про Кролевецький, Недригайлівський, Охтирський, Сумський і Тростянецький райони.

Від 24 серпня протягом 14 днів тут діятимуть нові правила карантину: до обмежень «зеленої» зони додається заборона відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку та соціально незахищені категорії громадян. І це – за умови, що епідемічна ситуація не погіршиться.

Василь Брага вкотре наголошує:

– Нехтувати правилами за складної епідемічної ситуації недоречно і безвідповідально. При чому ці правила досить прості: часто мити руки, а у разі неможливості – користуватися антисептиком, дотримуватися соціальної дистанції у громадських місцях  у 1,5 м і, звичайно, носити маску. Найкращим лікування інфекційних хвороб є їх профілактика.