Комунгосп. Одна платіжка – два платежі

У березні лебединці отримають єдину платіжку за спожитий у лютому природний газ. Але відбудеться це не через відміну платежу за доставку палива, а через об’єднання двох платежів у один документ. 

Цьогорічний січень додав турбот споживачам природного газу. Кожен із них отримав відразу два рахунки за користування блакитним паливом. Один із них стосувався плати власне за використаний об’єм газу, інший – за транспортування цього газу до осель споживачів. До того часу люди також оплачували транспортування. Однак робили це одним платежем разом із оплатою використаного об’єму. Розподілення газового рахунку було сприйняте громадою неоднозначно – дехто поставився із розумінням, а були й випадки організації мирних акцій протестів, де учасники відкрито висловлювалися проти нововведень на газовому ринку. За кілька днів масового невдоволення українцям пообіцяли об’єднати рахунки за спожитий газ і його транспортування у один документ.

Пізніше спостережливий читач «ЖЛ» звернув нашу увагу на ще одну особливість лютневих «газових» рахунків. Жоден із них – ні за використаний об’єм, ні за доставку – не містили показників лічильника. У документах був зазначений лише об’єм використаного блакитного палива.

Із запитанням щодо причин таких змін у платіжних документах «ЖЛ» звернулася до пресцентру АТ «Сумигаз». Його керівник Анастасія Шимаріна пояснила, що вже у березні клієнти «Сумигазу» отримають газові рахунки нової форми. По-перше, це буде об’єднаний документ – він міститиме реквізити для оплати спожитого газу та окремо за його розподіл (доставку). По-друге, у частині, що стосується плати за доставку, міститиметься інформація про попередні та поточні показники лічильника, із яких вираховується об’єм споживання, коефіцієнт приведення до стандартних умов, середньозважена теплота  згоряння та споживання у різних енергетичних одиницях. Віднесення цієї інформації у частину плати за доставку газу викликане тим, що збором та обробкою показань лічильників споживачів опікується «Сумигаз» – оператор газорозподільних систем. Користувачі особистих кабінетів на сайті «Сумигазу» уже можуть переглянути об’єднаний «газовий» рахунок за лютий.

До речі, ціна газу за лютий для кінцевих споживачів складатиме 5,00503 грн./куб.м. Таким чином, у лютому газ для населення подешевшав майже на 15% порівняно із січнем. І це на 37% дешевше від ціни за лютий 2019 року.

У подальшому оптову ціну на газ Нафтогаз визначатиме згідно з фактичними даними біржових торгів, які відбувалися із 1 до 22 числа поточного місяця. Тобто ціна на черговий місяць буде відомою після 22 числа.