Коли об’єднує любов до кави

Які асоціації у вас викликає словосполучення «науково-методичний захід»? Як правило, в уяві виринає якесь поважне зібрання, де тільки й роблять, що виступають із довгими пафосними промовами, торкаються різних важливих тем, напрацьовують певні нові плани… А от педагогічний коледж ім.А.С.Макаренка ламає будь-які стереотипи, адже запрошує колег на… філіжанку запашної кави.

27 вересня в Україні відзначається одне із педагогічних свят – День працівників дошкільної освіти. Саме цього дня дякують за працю й здобутки тим, хто турбується про виховання малечі. Співпраця Лебединського педколеджу із дитячими садочками міста сягає минулого століття, бо ж розпочалася вона аж 1960 року. Так і крокують поруч крізь літа, приймаючи за належне оновлення методик виховання та навчання, знаходять цікаве і незвичне у вже відомому.

А дійсно, що, на перший погляд, може бути спільного із кавовими посиденьками та науково-методичною роботою? А ось організатори заходу, на який завітала «ЖЛ», – циклова комісія викладачів дошкільної, соціальної педагогіки, психології та окремих методик педколеджу – добре знають відповідь на це питання. Чарівні ведучі – студентки Валерія Петренко,  Вікторія Клименко (спеціальність «Соціальна робота») і Лілія Білик (спеціальність «Дошкільна освіта») залюбки поділилися інформацією про особливе поєднання роботи і відпочинку за чашечкою кави. За їхніми переконаннями, у закладах дошкільної освіти можна проводити спеціальні кавові посиденьки для батьків і дітей, як одну із форм діалогів із педагогічним колективом; використовувати мультфільми із танцюючим кавовим зернятком, як елемент заохочення малечі до занять фізичними вправами; поглиблювати дитячі знання про природні процеси на прикладі відеосюжету щодо періодів розвитку кавового дерева. А скільки вправ із кавовими зернами спрямовані на логіко-математичний розвиток! І рахувати можна навчити, і орієнтуватися у часі, використовуючи спеціальний годинник! А ще ж, звісно, за допомогою ароматного напою можна творити!

В останньому, до речі, спробували себе й учасниці заходу – працівниці закладів дошкільної освіти міста та представниці педколеджу, поділившись на три команди. Хтось випробовував власні сили у малюванні кавовим розчином (і на папері «розквітли» чарівні троянди), хтось ретельно виводив силуети на склі поміж розсипної кави (і вийшла чудова інсталяція «Я люблю каву»), хтось розповів цілу історію за допомогою кавових зернят (і всі усміхалися, спостерігаючи за подорожжю кавового Капітошки).

Час, проведений у колежанському колі за чашкою кави, пролинув так швидко, що й оком не встигли змигнути. У створенні особливої, майже родинної атмосфери допомогли неймовірно артистичні студенти педколеджу, які і співали, і театральні постановки влаштовували, і жарти розповідали. Ну а до танцю так і припрошували енергійні юні вихованці дитячого хореографічного колективу «Шарм» районного будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Юлія Трикоз). На завершення теплої зустрічі кожен із освітян-дошкільників поділився враженнями від заходу та висловив найкращі побажання колегам напередодні свята. Окремо поздоровлення лунали і від директора педагогічного коледжу Любові Білокобильської.

Старенький жарт стверджує, що кава – чарівний напій, адже безліч людей народилося завдяки саме завдяки запрошенню на чашечку кави. Мабуть, автор цього висловлювання навіть не замислювався, що за допомогою кави дітлахів можна ще й виховувати. А ймовірність цього й справді існує, коли до справи беруться люди, об’єднанні не лише освітянськими принципами й прихильністю до малечі, а ще й любов’ю до кави – ароматної, гарячої та зовсім трішечки неймовірної…

Із педагогами кавувала Олена ВЄЧКАНОВА