Хто з депутатів від Лебединщини найбільше прогуляв?

21 липня 2019 року пройдуть позачергові вибори до Верховної Ради України 9 скликання, в яких від нашого 162 округу, візьмуть участь 12 кандидатів у народні депутати. Це не рекордна кількість бажаючих зайняти високий пост, але достатня, щоб обрати гідного представника в парламенті. Вже за тиждень жителі Лебединщини знатимуть ім’я нового народного депутата, який відстоюватиме наші інтереси на високому законодавчому рівні і, гадаємо, продуктивно працюватиме на своєму робочому місці. Цікаво, а чи ж завжди він буде присутнім у сесійній залі? Зрозуміло, що на це є свої об’єктивні та суб’єктивні причини, але прогули депутатами своєї роботи залишаються фактом.

Нещодавно лідер однієї з політичних партій, яка бере участь у парламентських перегонах, заявив, що вимагатиме звільнення тих депутатів, які регулярно прогулюють сесії.

Кореспонденти «ЖЛ» поцікавилися, а як же ходили на свою роботу депутати всіх рівнів від Лебединщини.

Почнемо з нашого земляка народного депутата Владислава Бухарєва, який, до речі, не зміг допрацювати свій термін, адже 11 червня 2019 року отримав призначення на посаду Голови Служби зовнішньої розвідки України. Судячи з письмової реєстрації, останній раз у Верховній Раді він з’явився 10 червня цього року, а ось електронна реєстрація зафіксувала його в сесійній залі ще 7 червня. А загалом наш народний обранець, за електронною реєстрацією, пропустив 126 засідань, а за письмовою – 123.

Цікаво, що б сказав простому лебединцю його роботодавець, якби він пропустив більше 4 місяців роботи, нехай і протягом 5 років.

Йдемо далі і порахуємо, скільки засідань пропустили наші депутати в Сумській обласній раді. Хоча не забуваємо про те, що  депутати обласних, міських та районних рад виконують свої повноваження на громадських засадах і не отримують депутатської зарплати.

Тож підрахуємо їхні прогули. Валерій Чалий пропустив лише 5 пленарних засідань із 30, а ось Магомед Галаєв був відсутній аж 13 разів.

Поступово переходимо до районних та міських депутатів, які обиралися до своїх рад 25 жовтня 2015 року. У Лебединській районній раді працює 26 обранців і за час їхніх повноважень відбулося 28 засідань. Не володіємо інформацією, чи ще є такі депутати в нашій державі, як Тарас Ткаченко, але загалом він прогуляв 26 засідань і останній раз з’являвся в сесійній залі аж 27 листопада 2015 року. 15 сесій пропустив Юрій Максичка, а 10  і більше разів на сесіях були відсутні Леонід Падалка, Максим та Олександр Ткаченки, Микола Індик, Микола Зеленський.

А тепер черга депутатів міської ради, які збиралися на сесії 56 разів за три з половиною роки. Із 34 обраних до ради депутатів лише двоє не пропустили жодного засідання, решта ж народних обранців 2 і більше разів не приходили до сесійної зали. Тут «лідирує» депутат Дмитро Морозов, який захищає інтереси жителів вулиць Будильської, Липневої, Миколаївської та навколишніх провулків і тупиків. На сьогоднішній день цей обранець прогуляв 36 засідань, і востаннє на сесії з’являвся аж 30 листопада 2017 року. На 2 місці в цьому рейтинговому списку перебуває Олексій Волошин – 32 пропуски. 20 і більше – у Ігоря Губаря, Юрія Дяченка, Андрія Короткого, Івана Минюка, Олександра Приходька, Миколи Смірнова та Віталія Хорохоріна.

Звісно, що ні міські, ні районні обранці не отримують ніякої зарплати за своє депутатство, але не слід забувати, що відвідування сесій та робота в комісіях є однією з основних видів діяльності депутатів місцевих рад.

І хоча ця інформація напряму не пов’язана з виборами до Верховної Ради України, але свідчить про роботу місцевих депутатів, які в переважній більшості представляють відомі загальноукраїнські політичні сили.

Тому до того, як зробити вибір, треба подумати, щоб не вибрати того, хто “проїдатиме” наші гроші, прогулюючи свою роботу.