Хранительки здоров’я малечі

Існує стереотип, що медсестра – це або санітарка, яка виносить із поля бою поранених, або таке собі доповнення до хірурга, яке стоїть біля операційного столу і подає інструменти. Але ж ні! Медичні сестри – одні із перших, хто в критичний момент поспішає на допомогу тим, хто її потребує: і реанімує, і з ліками розбереться, і просто теплим словом розрадить.

Всесвітній день медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя із 141 країни в професійну громадську організацію – Міжнародну раду медичних сестер. Фактично святу вже більше ста років, але офіційно воно було проголошене тільки у 1971 році.

Чомусь майже не поміченою є робота медсестер у навчально-виховних закладах нашого міста, хоча у більшості випадків саме вони турбуються про надання першої медичної допомоги найменшим лебединцям. Без сумніву, ці жінки – справжні спеціалісти справи, які віддали не одне десятиліття вірному служінню охороні здоров’я та життя нашої малечі. Дякуємо за їхню нелегку працю та щиро вітаємо із прийдешнім професійним святом! Миру, злагоди, щастя і міцного здоров’я!

На знімку: медсестри загальноосвітніх закладів Лебедина Наталія ГРИЦЕНКО (ЗОШ №1), Ніна ФЕСЕНКО (ЗОШ №7), Людмила ОГОЛЬ (ЗОШ №3), Олена ПАХОМОВА (ЗОШ №4), Наталія МАНУХІНА (ДНЗ «Ромашка»), Світлана ГОЛУБ (ЗОШ №5), Оксана ДЕНИСЮК та Оксана РАДЧУК (обоє – ДНЗ «Калинка»), Валентина ДОВБИШ (ДНЗ «Сосонка»), Віра СІРОБАБА (ЗОШ №6), Наталія КРАВЧЕНКО (ДНЗ «Чайка»), Інна МОКЕІЧЕВА (ДНЗ «Казка»), Валентина МЕЛЬНИК (поєднує роботу в дитсадках «Чайка» та «Ромашка»).

Фото Олега КАСЬЯНОВА.