Карантинне зібрання у Лебедині: маски, озеро і бюджет

У вівторок, 14 квітня, нарешті відбулася довгоочікувана позачергова 62 сесія міської ради. Спочатку її проведення планували на останній день березня, потім перенесли на першу п’ятницю квітня, та кожного разу виникали перепони, пов’язані із карантином. Але далі переносити вже не було можливості. Тому у звичній актовій залі фахового медичного коледжу імені проф. М.І.Ситенка депутати зібралися обговорити питання життєдіяльності міста.

Одразу зазначимо, що були дотримані всі санітарні вимоги, депутатів у масках розсадили на відстані 1,5-2 метри один від одного. Чи не вперше на пленарне засідання були допущені тільки депутати і доповідачі. Перевірити дотримання карантинних правил під час проведення масового заходу навіть завітав наряд поліції, який не виявив порушень.

Напередодні були певні побоювання щодо наявності кворуму, мовляв, окремі депутати не прийдуть на сесію через карантин. Але міські обранці приємно здивували своєю явкою. Лише 10 із 34 обраних депутатів не відвідали засідання.

Запропоновані до розгляду проєкти рішень носили фінансовий характер, через що напередодні сесії відбулося засідання лише однієї –бюджетної – комісії. Доповідачка, перший заступник міського голови Ольга Зікєєва, ознайомила депутатів із внесеними змінами до «Програми економічного і соціального розвитку міста Лебедина на 2019 рік та наступні 2020-2021 програмні роки». Були внесені зміни до ряду пріоритетів, окремі з яких варто відзначити. Міська рада планує виділити із бюджету 15 тисяч гривень для придбання медичних масок задля протидії поширенню коронавірусної інфекції. Субвенція в сумі 40 тисяч гривень буде перерахована до державного бюджету на придбання акумуляторних батарей Сумському прикордонному загону Державної прикордонної служби України. Зміни фінансування торкнулися і нашого Лебединого озера, яке, за словами міського голови, дослідять у травні-червні цього року, щоб дізнатися чи існує можливість відновлення його водного плеса. Також на 18 тисяч 550 гривень поповниться матеріальний резерв для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру та їх наслідків.

Далі депутати одноголосно підтримали внесені зміни до ряду програм. Перед закінченням сесії, що тривала лише 40 хвилин, міський голова Олександр Бакликов звернувся до депутатів із проханням донести виборцям інформацію з рекомендаціями щодо проведення пасхальних свят. Очільник міста заочно закликав лебединців утриматися від відвідувань духовних закладів і відзначити величне свято із рідними вдома. А настоятелям храмів порекомендував провести богослужіння в онлайн-режимі, щоб лебединці, перебуваючи вдома, таким чином, могли долучилися до загальної молитви.