Карантин можуть послабити, але не для всіх

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 3 квітня анонсував можливе поступове послаблення карантинних заходів наприкінці місяця.

Відбудеться це лише за умови зниження захворюваності. За розрахунками урядовця, через три тижні нині хворі COVID-19 мають одужати. А введені раніше карантинні обмеження завадять хворобі поширюватися далі.

Відбуватиметься послаблення поступово, у кілька етапів. Першими його відчують люди працездатного віку, які зможуть повернутися до роботи. Водночас частково відновлюватиметься рух громадського транспорту.

Це дозволить із початку травня дати рестарт економіки. Але це не означатиме послаблення інших карантинних заходів, оскільки за ці три тижні загроза поширення хвороби нікуди не зникне,

зазначив Денис Шмигаль.

Для старших людей, школярів та студентів карантин, найімовірніше, буде продовжено.

Так, незмінними залишаться обмеження на прогулянки, масові зібрання та інші розваги діятимуть. Всі без винятку будуть зобов’язані носити маски та дотримуватись карантину.

Нагадаємо, Уряд України раніше повідомив про посилення із 6 квітня карантинних заходів. Зокрема, лебединці не зможуть з’являтися у громадських місцях без захисної маски.