Карантин для лебединців поки ще продовжується

коронавірус Лебедин

Уже звичний і водночас такий обридлий лебединцям адаптивний карантин в Україні триватиме до кінця літа. 22 липня Кабмін продовжив його дію до 31 серпня.

За новим документом, залежно від епідемічної ситуації у регіоні чи окремих районах, визначатиметься рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Всього таких рівнів чотири: зелений, жовтий, помаранчевий та червоний. До якого саме із цього переліку потрапить регіон на основі забраних даних, визначає Національна комісія ТЕБ та НС.

Однак, навіть зелений (найбезпечнішої з точки зору пандемії) рівень не означає повного зняття карантинних обмежень.

Для «зеленої зони», до якої у тому числі можна віднести Лебединщину, залишаються обов’язковими такі умови:

  • носіння маски чи респіратора у громадських будівлях;
  • масові заходи можуть проводитися за умови перебування не більше 1 особи на 5 квадратних метрів;
  • кінотеатри дозволяється заповнювати не більше ніж на 50%;
  • пасажирські перевезення мають відбуватися тільки для пасажирів на сидячих місцях.

Діятиме нова постанова із 1 по 31 серпня 2020 року.

Разом із тим, очільник Сумської області Роман Грищенко 21 липня повідомив, що захворюваність на COVID-19 на Сумщині зменшилася в 1,4 рази, втім скасовувати карантинний режим ще зарано. Посадовець закликав жителів Сумщини дотримуватися карантинних заходів, щоб уже 1 вересня діти могли піти до школи:

«Я дякую жителям Сумщини за, мабуть, найвищу дисциплінованість у державі. І дуже прошу залишатися такими ж дисциплінованими, аби ми 1 вересня могли нормально відправити дітей до школи. Нам ще трішечки потрібно почекати, щоб подолати повністю коронавірусну інфекцію в області і вже з вересня повернутися до звичного режиму життя».