Із понеділка Лебедин перебуватиме у «жовтій» зоні

Починаючи із понеділка, 7 вересня, Лебедин перебуватиме у «жовтій» карантинній зоні. Це стало відомо після оновлення зон епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Про факт «перефарбування» регіонів України інформує «Українська правда» із посиланням на міністра Кабміну Олега Немчінова у Telegram.

Так звані «зони зараження» оновили сьогодні, 3 вересня, на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Спільно із Лебедином до «жовтої» зони на Сумщині потрапили м.Ромни, Білопільський, Кролевецький, Недригайлівський та Сумський райони. Обласний центр і надалі перебуватиме у «помаранчевій» зоні.

Між іншим, про «входження» Лебедина до «жовтої» зони майже із тиждень тому повідомила низка сумських ЗМІ. Однак інформація тоді не підтвердилася ні у центральних, ні у місцевих джерелах.

Для перебування у «жовтій» зоні характерно:

  • носіння захисних масок у громадських місцях;
  • дотримання соціальної дистанції між людьми у 1,5-2 м;
  • часте миття рук, у разі неможливості — використання антисептика;
  • проведення масових заходів із розрахунком 1 особа/5 кв.м;
  • заповненість кінотеатрів і театрів не більше, ніж на 50%;
  • перевезення пасажирів у громадському транспорті винятково на сидячих місцях;
  • обмеження на відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди літнього віку.

Від «зеленої» зони «жовта» різниться лише останнім пунктом. Це, можливо, і зовсім невелика відмінність, але, за умови недотримання всіх перерахованих правил, ковідна ситуація може ще погіршитися.

МОЗ опублікувало ознаки для визначення регіону
зі значним поширенням COVID-19 – Telegram-канал «Коронавірус у регіонах»

Новий «колір» Лебедину дістався, безперечно, через збільшення кількості випадків інфікування коронавірусом. Нагадаємо, що останні хворі на COVID-19 у місті були зареєстровані 31 серпня — одразу 2 випадки. За перші дні вересня коронавірус у лебединців не виявлено.

На ранок 3 вересня в Україні лабораторно підтверджено 128228 випадки захворювання на COVID-19, із них за останню добу – 2430. Водночас за останню добу по країні зафіксовано черговий сумний рекорд — одразу 54 людини. На Сумщині за вчора коронавірус виявлено у 58 осіб, загальна цифра захворілих по області – 1629.