Із коливаннями температури й опадами: яким буде початок лютого

Найближчими днями на Сумщині очікується нестійка погода з коливаннями температури та невеликими опадами у вигляді снігу, мокрого снігу та дощу, – повідомляє Сумський гідрометцентр.

2 лютого: без істотних опадів, вночі у південній половині області сніг, на дорогах місцями ожеледиця. Вітер північно-східний 5-10 м/с. Температура вночі -3..-8*, місцями до -13*, вдень -1..-6*.

3 лютого: без істотних опадів, місцями на дорогах ожеледиця. Вітер південно-західний 5-10 м/с. Температура вночі -3..-8*, вдень -1..+4*.

4 лютого: невеликий дощ, мокрий сніг, вдень місцями помірні опади, місцями ожеледь, на дорогах місцями ожеледиця. Вітер південно-західний, 5-10 м/с. Температура повітря протягом доби -2..+3*.

До речі, Сумський обласний центр з гідрометеорології підбив кліматичні підсумки січня.

В січні переважала нестійка, тепліша звичайної, з коливаннями температури повітря, з частими опадами погода обумовлена активною циклонічною діяльністю з південного заходу. В середині місяця в тилу південного циклона відбувся заток холодного повітря, спостерігалося суттєве зниження температури повітря.

Читайте також: Чим відрізняється «ожеледь» та «ожеледиця

Середня місячна температура повітря становила 3,5-4,5* морозу, що на 3,5-4* вище за норму.

Максимальна температура повітря в третій декаді січня підвищувалась до 6-8* тепла. Мінімальна температура повітря в середині січня знижувалась до 23-29* морозу.

Опадів за місяць випало на переважній території області 47-67 мм, що складає 120-160% місячної норми.

Внаслідок відлиг, випадіння дощу висота снігового покриву протягом місяця змінювалася і на кінець січня в середньому по полю його висота на переважній території області була 5-19 при середній багаторічній 7-14 см.