Із 22 травня – чергове послаблення карантину

Учора, 20 травня, Кабмін на черговому засіданні ухвалив рішення про чергове послаблення карантину. Воно заплановане на 22 травня. Про це йдеться у повідомленні пресслужби відомства.

Із цієї дати діятиме так званий адаптивний карантин. Тобто обмежувальні заходи поступово пом’якшуватимуться залежно від епідемічної ситуації у конкретному регіоні.

У областях, де епідеміологічна ситуація сприяє послабленню обмежувальних заходів, дозволять проведення спортивних заходів до 50 осіб і без глядачів, та релігійних – за умови участі у них не більше однієї особи на 10 кв.м.

Частково відновиться робота транспорту, зокрема, рух міськими, приміськими та внутрішньообласними маршрутами. Міжобласні напрямки поки залишатимуться закритими. «Ми домовилися, що це буде на початку червня, як тільки епідеміологічна ситуація дозволить це зробити», – наголосив на засіданні Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Також із 25 травня мають запрацювати дитячі садочки.

Однак щонайменше три області України, зокрема Чернівецька, Волинська та Рівненська, не зможуть послабити карантин із 22 травня, – повідомило Міністерство охорони здоров’я на офіційному Telegram-каналі «Коронавірус_інфо». За статистикою 18 травня, ситуація із захворюванням на COVID-19 у цих регіонах не дозволяла перейти до чергового етапу пом’якшення карантину.

Рішення про послаблення карантину в конкретній області прийматимуться відповідною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.