Яким було перше півріччя для Лебедина?

Лебединська міська рада

Підсумки економічного і соціального розвитку, виконання міського бюджету Лебедина за І півріччя обговорили члени виконавчого комітету міської ради під час чергового засідання.

Протягом перших шести місяців до бюджету міста, враховуючи і міжбюджетні трансферти, надійшло 78072,7 тис. гривень. Це забезпечило виконання затвердженого планового річного показника 147487,8 тис. гривень на 52,9%. Водночас порівняно із відповідним періодом минулого року надходження зменшилися на 48047,1 тис. гривень або на 38,1%. При цьому власних доходів до загального фонду бюджету міста отримано 37654,7 тис. гривень – 49,0% до річного плану. Порівняно із минулим роком спостерігається ріст цих надходжень на 7,1%  – на 2496,2 тис. гривень.

За перші п’ять місяців року обсяг виробленої продукції лебединськими підприємствами склав 55603,5 тис. гривень. Це на 47223,9 тис. гривень менше відповідного періоду 2019 року і складає лише 54,1%.

Загалом у порядку денному засідання виконкому було розглянуто понад 20 питань. Значна частина з них стосувалася управління комунальним майном, чимало розглянуто й питань щодо захисту прав дитини – встановлення опіки, надання дитині статусу позбавленої батьківського піклування.

Зокрема, членами виконкому підтримане рішення про місцеву комісію, яка контролюватиме використання державної субвенції на придбання житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У 2019 році розмір такої державної субвенції складав 344596 грн. Її спрямували на придбання житла дитині зазначеної категорії, яка перебувала на квартирному обліку.

Також членам виконкому запропонували повернутися до обговорення перспективної мережі класів закладів загальної середньої освіти міста. Викликана ця потреба необхідністю остаточно визначитися, скільки перших класів цьогоріч відкриють свої двері для учнів міста. Йдеться зокрема про відкриття третього за порядком першого класу у міській спеціалізованій школі №7. «ЖЛ» уже неодноразово писала про цю ситуацію. Керівництво школи і батьки відстоюють необхідність функціонування трьох перших класів, зважаючи на кількість заяв батьків про зарахування дітей. При цьому наголошують, що саме така кількість класів була передбачена першою редакцією відповідного документа, датованого лютим 2020 року, про затвердження перспективної мережі. Однак у травні виконком уніс зміни до цього рішення, залишивши сьомій школі лише два перших класи. Таким чином, виникла колізія, коли батьки сподівалися на зарахування своїх дітей до цієї школи, та за діючими документами нині туди можуть прийняти тільки 60 першачків.

Як з’ясувалося під час засідання, виходячи із кількості дітей, умовного закріплення їх за школами та фінансових можливостей бюджету, у школах міста має функціонувати лише дев’ять перших класів. Тому доцільність відкриття третього класу у школі №7 при одночасному зменшенні наповнюваності перших класів у інших школах залишається під сумнівом. До того ж, як зазначили відповідальні за цей напрямок посадовці, навіть у випадку функціонування лише двох класів, жодна дитина, «прописана» за місцем проживання до обслуговування у школі №7, не залишиться без можливості відвідувати цей заклад. Наразі таких дітей лише 44.

Не на користь прийняття позитивного рішення з цього питання і фінансова складова. І справа не лише у перерозподілі коштів на оплату праці вчителів, а й у необхідності забезпечення «спірного» третього класу обладнанням, передбаченим концепцією Нової української школи, – комп’ютером, принтером, проектором, інтерактивною дошкою тощо.

З огляду на сказане, члени виконкому не були одностайними у підтримці цього колегіального рішення, тож для його схвалення голосів «ЗА» не вистачило. Тому залишаються чинними травневі зміни до рішення виконкому щодо перспективної мережі класів закладів загальної середньої освіти міста, які передбачають функціонування 9 перших класів із загальною наповнюваністю 264 учні.

Не обійшлося під час обговорення цього питання і без стягнень. Усні догани за недосконалу організацію зарахування дітей до шкіл міста міський голова оголосив начальнику відділу освіти та профільному заступнику міського голови. Водночас для уникнення у майбутньому непорозумінь із зарахуванням дітей на навчання, посадовці обіцяють найближчим часом провести перерозподіл закріплення вулиць міста за навчальними закладами.