Як ви ставитеся до електронних сигарет?

Електронні сигарети (чи то вейпи, як тепер їх частіше називають) доволі швидко увійшли в наше життя. Вони є і у багатьох курців, які намагалися позбавитися нікотинової залежності, є і у тих, хто повівся на «моду» і вирішив побалувати себе доволі диковинною раніше річчю.

А мода на вейпи і справді існує. На вулицях великих міст курців е-сигарет зустрічаєш уже кілька років поспіль, а віднедавна краєм ока помічаєш і у Лебедині. Але більше того – е-сигарети врешті входять до культурного надбання: починають згадуватися у піснях, з’являтися у сучасних фільмах та серіалах. Зрозуміло, що це все впливає на сприйняття пересічного споживача, а, отже, заохочує до придбання вейпу для себе.

А чи ж є від е-сигарет шкода? Чи, можливо, якась примарна користь? Вчені й досі не можуть відповісти на ці питання конкретно: мовляв, кількість споживання шкідливих речовин порівняно із тютюновими виробами, звісно, менша, але повністю від звички курити вейпери не позбавляються. Різноманіття думок науковців відображається і на суспільних настроях. Отож, минулої п’ятниці ми і вирішили дізнатися про них у лебединців.

Євген: – Гм… Є у мене така штука, як електронна сигарета. Колись купив при нагоді – дуже вже хотілося покинути курити. Власне, вже на той момент кинув, але коли довкола тебе купа спокуси у вигляді курців, які «дратують», вирішив знайти для себе хоч якусь заміну цигаркам. Виявляється, є безнікотинові рідини для е-сигарет. Ось на них і було сподівання; і на якийсь час паріння справді стало гарною заміною курінню. Тож із точки зору дорослих курців, я «за» електронні сигарети, як заміну у період відвикання від нікотину. Але коли батьки дозволяють своєму чаду придбати цей девайс, аби тільки не курив тютюну, – вибачте, то щось за межею здорового глузду. При цьому досі вважаю, що і курити, і «парити» все ж треба у спецмісцях, куди люди без тяги до «смаління» не заходять.

Валентин: – Людина переходить на електронну сигарету, щоб згодом кинути курити, але це самообман. Потрібно кинути і все, а так звані вейпи і т.п.  – це тренд, стиль життя. Електронні сигарети зараз модні, а насправді є дурнею і шкідливою звичкою. Курці зараз  – це багаті люди, які травлять себе за свої ж гроші.

Олександр: – Я не курю із 1 квітня 2000 року і думаю, що куріння – дуже погане надбання. На мою думку, шкода, і дуже велика, є від будь-яких сигарет – чи то електронних, чи то тютюнових. Це потрапляння в легені сторонніх речовин, тож треба позбуватися цієї пагубної звички. Так, якщо людина хоче кинути курити, це непросто зробити, але все ж можливо. Тож давайте разом кинемо цю звичку, і наш світ буде набагато чистішим.

Наталія П.: – Якраз у п’ятничному ранковому ефірі «Інтера» розповідали, що в Індії заборонять курити такі сигарети. Це буде єдина країна в світі (не рахуючи одного зі штатів США), де повністю заборонять використання електронних сигарет.

Сергій: – Похвастаюся! Все життя не п’ю, не курю, всі мої рідні, крім одного, теж не курять. Усім, хто курить і бажає кинути, бажаю самоволі. Тільки вона допоможе це зробити. А ті, хто курить і не думає припиняти… Ну, смачного! Виручайте тютюнових олігархів!

Наталія: – До електронних сигарет, як і до інших видів куріння, ставлюся дуже негативно. Тому і дітей із самого малечку привчаю, що курити – шкідливо, розповідаю різні страшні історії про куріння, вейпи і кальяни.

Анатолій: – Якою б не була цигарка, звичайною чи електронною, вона шкодить організму. І щоб не говорили про куріння, воно все одно негативно впливає на наше з вами здоров’я.

Олена: – Не курю і не вважаю це за потрібне. Згубна звичка, що дратує і заважає. Скажіть на милість, чому всі мають «поважати» вибір курців, влаштовувати їм спеціальні місця для куріння тощо? А самі курці спокійнісінько «смалять» на зупинках, у чергах на ринку. Та будь-де!

Як бачимо, більшість респондентів вважають електронні сигарети – не кращими «іграшками» навіть для дорослих, не кажучи вже про підлітків. Радіємо за свідомість наших читачів і бажаємо всім доброго здоров’я!

Громаду «слухала» Олена ВЄЧКАНОВА