Як працювалося депутатам?

Події довкола Лебединської міської ради неоднозначно свідчать про відсутність порозуміння і співпраці між депутатами та міським головою. Страждають від цього так чи інакше жителі громади, які рік тому, 25 жовтня 2020 року, доручили своїм обранцям лобіювати інтереси своїх виборців, вести за собою громаду та робити життя лебединців кращим. У сьогоднішній «Темі дня» поговоримо про роботу депутатів з точки зору дисципліни протягом року від часу обрання.

«ЖЛ» постійно інформує своїх читачів про діяльність усіх наших обранців. Сьогодні пригадаємо, як депутати брали участь у житті громади, області та країни в цілому на рівнях державотворення та життєдіяльності громади, відвідуючи пленарні засідання. Зрозуміло, мовиться на лише про депутатів Лебединської міської ради, а й інших обранців, які представляють нашу громаду у Верховній, обласній, районній радах.

Традиційно розпочнемо із народного депутата України Миколи Задорожнього. Свій офіційний статус він має із 29 серпня 2019 року. За цей час у Верховній Раді України відбулося 234 пленарних засідання і наш народний обранець не зареєструвався на 24 із них. Що ж статистика показує, що у цьому напрямку наш депутат працює.

У Сумській обласній раді ми аналізуємо відвідування одразу чотирьох обранців – Магомеда Галаєва, Андрія Кириченка та Віталія Зеленського і традиційно додаємо Віталія Калініченка, який хоч і не лебединець, але не словом, а справами активно допомагає Лебединській громаді. Із початку роботи обласної ради, із 3 грудня 2020 року, відбулося 8 сесій, і жодного пропуску немає тільки у Андрія Кириченка. Віталій Калініченко не був на одній сесії, а Віталій Зеленський – на 2 пленарних засіданнях. Найбільше пропусків (4) у Магомеда Галаєва.

Є наші лебединські представники і у Сумській районній раді. Нагадаємо,  керує нею голова колишньої Лебединської РДА Віктор Химич. У нього із 7 грудня 2020 року 3 пропуски, а у Ганни Богомаз – лише один.

Та найбільше, звісно, нас цікавить відвідуваність сесій депутатами Лебединської міської ради. Згадайте, після виборів їм довго довелося чекати вручення депутатських посвідчень. Лише 9 грудня 2020 року міська рада 8 скликання розпочала свою роботу.

Із першої сесії міські обранці взялися за роботу і сумлінно відвідували пленарні засідання. Так тривало аж до 10 вересня – дня, коли непереливки у співробітництві міського голови і депутатів стали відомими усій громаді (та що там говорити – усій Україні!). Відтоді їхні розбіжності та непорозуміння (досить м’яко сказано) набувають більш негативних відтінків, а сесій у звичному для лебединців розумінні так і не відбувається.

За точною інформацією звертаємося до офіційного сайту Лебединської міської ради. За основу дослідження візьмемо двадцять сесій від початку роботи ради. Складалися вони із 22 пленарних засідань. Почнемо одразу з неприємних моментів і головного «прогульника» засідань Василя Калити – на його рахунку 12 пропусків. Юрій Величко та Ігор Ячменьов мають по 8 пропусків, 7 – у Олександра Марченка, по 6 – у Оксани Карпенко, Наталії Прокопченко, Андрія Мартишка.

Далі у бік покращення статистика відвідування виглядає так: Микола Зеленський та Владислав Шепіль (обидва по 5 пропусків), Наталія Логвиненко, Людмила Нечай, В’ячеслав Батог, Леонід Падалка, Ігор Будник, Микола Індик, Іван Минюк (всі по 4), Світлана Горошко, Вадим Режинков, Олександр Савеко (всі по 3), Віталій Безкровний, Микола Коренєв, Юрій Савеко та Олексій Туча (всі по 2), Наталія Волошина, Марина Громека, Валентина Скрипаль, Наталія Яценко, Юрій Вердибоженко, Костянтин Забуга, Руслан Котенко, Антон Кірдіщев (всі по 1).

Лише Дмитро Коваленко, Валентин Метенко та Віталій Насоненко були присутні на всіх двадцяти сесіях.

Про скликання наступної, 21 сесії міської ради, повідомлялося аж 3 рази – 29 вересня, 25 та 28 жовтня. Але жодного разу офіційно, у залі засідань, з усіма атрибутами, передбаченими законодавством і регламентом роботи ради, зібрання так і не відбулися.

Була спроба провести пленарне засідання сесії 29 вересня. Депутати вважають, що вона таки відбулася. Тоді обранці, крім Ігоря Ячменьова, зібралися повним складом і шляхом двох голосувань: таємного та відкритого, проголосували про відсторонення Олександра Бакликова від обов’язків міського голови.

Пізніше на сторінці Дмитра Коваленка в одній із соціальних мереж вдалося віднайти протокол засідання 21 сесії міської ради, яке відбулося 23 жовтня. Але, як виявилося, відбувалася вона не у залі засідань міської ради, а в актовій залі медичного коледжу без участі Олександра Бакликова, представників виконавчого комітету міськради та сільських старост. Виходячи із оприлюднених протоколів, на цьому зібранні були відсутніми Наталія Логвиненко, Людмила Нечай, Валентина Скрипаль, Василь Калита, Вадим Режинков та Ігор Ячменьов. Щодо останнього, то цей депутат написав заяву про припинення своїх депутатських повноважень, але офіційне його відсторонення не відбулося.

Ось такі підсумки роботи у депутатському корпусі Лебединської міської ради щодо дисципліни за перший рік після виборів. У що ж виллється протистояння міського голови і міських обранців? Напевно відомо лише одне, на стежку переговорів вони поки на стають. Як конкретно це вплине на кожного з нас та на життя усієї громади, наразі невідомо.

Ігор КОЛЄСНІКОВ

Створення цього матеріалу профінансоване передплатниками друкованої версії «Життя Лебединщини»