Як повинні працювати пересувні відділення поштового зв’язку на Лебединщині

В Україні нині триває передплатна кампанія періодичних видань на наступний рік. Звичайно, і колектив «ЖЛ» бере у ній активну участь. Та під час оформлення редакційної передплати наші читачі іноді бідкаються, що не знають, як доставлятиметься газета у наступному році. Адже із 1 жовтня робота поштових відділень зазнала значних змін. У багатьох сільських населених пунктах громади замість стаціонарних поштових відділень працюватимуть пересувні. Аби з’ясувати, чого чекати нашим передплатникам і взагалі користувачам послуг «Укрпошти», ми звернулися до Сумської дирекції підприємства. І ось яку відповідь отримали:

«В АТ «Укрпошта» розпочато впровадження національного проєкту «Пересувні відділення», яке має на меті трансформувати та автоматизувати відділення на всій території України задля зростання їхньої ефективності та максимального задоволення потреб сільських мешканців, розширення спектру послуг у селі (доставка ліків, можливість замовлення товарів за каталогом з інтернет-магазинів тощо) та покращення умов праці й зарплатні для співробітників компанії.

Проєктом передбачається саме зміна формату роботи відділень поштового зв’язку: у сільській місцевості частину стаціонарних нерентабельних поштових відділень замінять пересувні ВПЗ з мобільними бригадами (начальник відділення, водій-супроводжувач, листоноша). У селах з більшою завантаженістю пошти додатково працюватимуть листоноші села, аби забезпечити місцевих жителів повним та своєчасним сервісом.

Додатково до авто, яке приїжджає з адресною доставкою, працює точка присутності – це, по суті, і є стаціонарне поштове відділення. «Точка» буде організована у нашому приміщенні, або виділеному сільською радою. Начальник пересувного відділення залишатиметься у точці присутності та прийматиме комунальні платежі, допомагатиме із передплатою, видаватиме грошові перекази та соціальні виплати, поповнюватиме мобільний рахунок тощо. Водій-супроводжувач та листоноша у авто пересувного відділення доставлятимуть пенсії, періодику, посилки, продаватимуть товари, прийматимуть платежі біля домівок користувачів. Таким чином, маломобільні клієнти так само отримуватимуть наші послуги біля своїх домівок, як і раніше. По суті, якщо раніше в селі було стаціонарне відділення Укрпошти та приходив листоноша, то зараз приїжджатиме авто (що дасть можливість доставляти більшу кількість відправлень) та кілька днів на тиждень працюватиме відділення у форматі точки присутності.

Для кожного населеного пункту буде розрахований оптимальний графік роботи пошти в залежності від потреб населення. До сіл із кількістю мешканців менше 100 жителів авто прибуватиме один раз на тиждень, до 500 – двічі, до 1200 – тричі, понад 1200 жителів – чотири або й п’ять разів на тиждень залежно від потреби.

На даний час (вересень 2021 року) на території Лебединської МТГ стаціонарні відділення поштового зв’язку працюють в селах Будилка, Василівка, Ворожба, Курган, Межиріч, Михайлівка, Московський Бобрик та Штепівка. Також послуги населенню надають 2 пересувні відділення поштового зв’язку №17 та №22. Мешканців м.Лебедина обслуговують міські відділення поштового зв’язку з індексами 42200, 42202, 42203.

Із 1 жовтня 2021 р. після реорганізації обслуговування жителів сільської місцевості Лебединської МТГ, крім сіл Будилка, Ворожба, Штепівка (в цих населених пунктах стаціонарні відділення поштового зв’язку залишаються), буде здійснюватися мобільними бригадами ПВПЗ №№ 37, 38, 39, 40, 41, 42. До складу бригади кожного ПВПЗ входить начальник, листоноша та водій-супроводжувач.

Наголошуємо, що пересувні відділення поштового зв’язку надаватимуть повний спектр послуг, а саме: доставка поштових відправлень, періодичних друкованих видань, доставка та виплата пенсій, соціальних допомог, приймання всіх видів платежів на дому, передплати на періодичні видання, здійснення реалізації товарів народного споживання, знаків поштової оплати, поповнення рахунків мобільних операторів та багато інших, що є в переліку АТ «Укрпошта».

Сподіваємося, ця вичерпна відповідь АТ «Укрпошта» «закрила» усі питання, що виникають у клієнтів пошти та наших передплатників. Наскільки успішно проєкт пересувних відділень буде реалізовано, сподіваємося почути від вас, дорогі лебединці.

Створення цього матеріалу профінансоване передплатниками друкованої версії «Життя Лебединщини»