Як плануєте оздоровити дітей влітку?

Лебединські дітлахи відпочивають

Хоч, за прогнозами синоптиків, літо 2019 року і планується доволі прохолодним, сам факт настання найтеплішої пори року тішить. Тішить не скільки дорослих, звісно, а дітлахів, які мають три місяці активного відпочинку «в запасі». Але ж треба не тільки дати молодому, перевантаженому довгими 9 місяцями навчання організму перепочинок, а й потурбуватися, щоб рідне чадо пройшло процес оздоровлення.

20-30 років тому із цим особливих проблем не було, адже за символічну плату своїх дітей можна було направити до якогось відпочинково-оздоровчого табору. Нині ж це – занадто коштовне задоволення для більшості лебединських сімей, тож питання облаштування цікавих і корисних літніх канікул є актуальним для всіх батьків.
А що ж планують для своїх дітей наші читачі? Цим питанням «ЖЛ» поцікавилася під час чергового «громадського» обговорення.

Валентин: – Дітлахам потрібні і море, і табір, але важливо, щоб у батьків на все вистачило коштів.

Олена: – Справді, батьки мають давати дитині все, що можуть: чи то море, чи то табір, чи то звичайну поїзду на річку. Адже з кожним роком дитина підростає, змінює свої інтереси, і ніхто не знає точно, як складеться її доросле життя. Можливо, ті літні дитячі розваги вона пам’ятатиме все життя.

В’ячеслав: – Найкращий відпочинок для дітей – це спілкування з природою. Що це? Річка, море або перебування в селі у бабусі – немає різниці. Головне, щоб дитина весь цей час не сиділа за комп’ютером, а відпочивала.

Катерина: – На поїздку до моря не завжди вистачає коштів, особливо, коли в сім’ї по факту працює лише хтось один (кошти на дитину навіть не беру до уваги). Проте хоча моїй дитині всього лише два рочки, вже вкотре влітку ми активно відпочиваємо на Пслі або просто їздимо в Суми. Особисто я вважаю, що діти повинні перебувати в постійному русі, в пошуках нових вражень, а ми, як батьки, просто зобов’язані зробити все від нас залежне, щоб у наших синів та доньок були гідні дитинство і відпочинок.

Альона: – На жаль, нині не всі батьки можуть собі дозволити відпочинок на морі або в таборі. А ось канікули у бабусі – це залюбки. Бонусом до цього будуть свіжі ягоди, такі, які ростуть тільки на бабусиному городі, а не куплені в магазині та сповнені нітратів.

Оксана: – У мене старша дитина їде до табору «Сузір’я», де вона вже була одного разу і їй дуже сподобалось. Менший – лишається вдома, та влітку ми з ним завжди їздимо до Тростянця на фестиваль «Стара Фортеця», на «Схід-Рок», до дідусів та бабусь у Путивль і Суми. А вдома є м’яч, є річка, є купа друзів, тому сумно не буде!

Алла: – Сину 14 років, на літо заплановано чотири зміни в різних таборах: у Києві, Харкові та Сумах, а ще – чотириденний фестиваль «Кульбаба» у Патріотівці. За комп’ютером він за дев’ять місяців навчання насиджується.

Подібна активність наших респондентів доводить – вони зацікавлені у правильній організації насичених враженнями та емоціями літніх канікул для своїх діток. Сподіваємося, що все задумане здійсниться.
Ми вже писали, що на проведення оздоровчої кампанії влітку 2019 року у Лебедині виділено 362,4 тис. грн. 

Чудового літа!

Ігор КОЛЄСНІКОВ та Олена ВЄЧКАНОВА.