Як отримати землю у власність

У попередніх номерах «ЖЛ» ми кілька разів обговорювали тему права власності на землю. І щоразу виникала низка питань, на які так одразу й не відповіси. Навіть при тому, що повертатися до вивчення земельного законодавства доводиться часто. Тож спільно із фахівцями Лебединського бюро правової допомоги вирішили написати таку собі «земельну абетку», аби кожен, хто її прочитає, зрозумів, які має права і обов’язки у цій сфері, які непередбачувані ситуації можуть виникнути і як на них реагувати. Адже на практиці виявляється не все так просто, як передбачено чинним законодавством.

Тож почнемо із початку (вибачте за тавтологію) – дізнаємося, за яких умов можна отримати у власність земельні ділянки і які саме.

Кожен громадянин може одночасно отримати та приватизувати 6 (шість) земельних ділянок різного призначення. Тобто передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах зазначених норм, провадиться один раз по кожному виду використання (частина четверта статті 116 Земельного кодексу України).

Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності таких розмірів:

• для ведення фермерського господарства – у розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де розташовується фермерське господарство;

• для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектарів;

• для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;

• для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара;

• для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;

• для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара.

Для обрання вільної земельної ділянки за бажаним місцем розташування та з відповідним цільовим призначенням може допомогти відкрита Публічна кадастрова карта – адреса в мережі https://map.land.gov.ua/.

Увага! Законодавством не передбачено обмежень у виборі місця розташування такої земельної ділянки.