Як лебединці ставляться до переведення годинника?

Весна й осінь – особливі пори роки, бо їх сміливо можна назвати перехідними: часті коливання температури, примхлива погода, коли за вікном за кілька годин все може змінитися із заметілі на спеку. Але є ще один момент, що відрізняє ці пори року від інших. Саме навесні та восени жителі багатьох країн, зокрема й України, переводять свої годинники. Цьогоріч напередодні місцевих виборів, у ніч із 24 на 25 жовтня, Україна вкотре перейшла на зимовий час. О 4 ранку стрілки всіх годинників перевели на годину назад.

Суперечки довкола цієї «часової» теми лунають уже не один рік. Більшість виступає за те, аби відмовитися від такої традиції й, зрештою, зупинитися на якомусь одному часі. І це не лише в Україні! Але, наприклад, у Євросоюзі уже бодай роблять певні кроки до цього. Так, 26 березня 2019 року більшість депутатів Європарламенту проголосувала за скасування переведення стрілок годинників із 2021 року. Утім поки немає ясності, чи втілиться це рішення у життя: країни-члени ЄС поки не можуть дійти згоди в питанні, який час надалі – зимовий чи літній – має залишитися. У Євросоюзі намагаються уникнути наявності різних часових поясів у сусідніх державах. Загалом у світі стрілки годинників переводять понад 70 країн світу.

Ми вирішили поцікавитися, як же ставляться до переведення годинників читачі «ЖЛ». І ось що з’ясували.

Алла: – Ставлюся негативно лише тому, що це зайва морока. Я не бачу сенсу в цих переведеннях. Одного разу я їхала в потязі, так він на проміжній станції стояв зайву годину, бо якраз було переведення годинника. Здається, о третій ночі. Кому від цього стало краще? Всім іншим потягам, які також стояли поряд? Мій біологічний годинник, наприклад, не залежить від того, куди показує стрілка циферблату.

Наталія: – «Коли старому єврею сказали про переведення часу, він відповів: «Тільки уряд може вірити в те, що коли у ковдри відрізати верх і пришити його внизу, вона стане довшою». От приблизно так я ставлюся до переведення годинників. Не бачу сенсу в цій процедурі.

Сергій: – Людство, не чіпайте природу, час… У них своє життя, туди лізти не можна!

Анатолій: – Нам краще залишатися на літньому часі, а західному краю – на зимовому. Графік потягів визначати за Київським часом.

Любов: – До переведення часу ставлюся абсолютно негативно. Навіщо взагалі? І правда, чого лізти в природу?

Олена: – Насправді до переведення годинника ставлюся абсолютно нейтрально. Ну, перевели й перевели, що тепер? Тим більше у наш час, коли чимало людей користується телефонами й комп’ютерами, а там це переведення відбувається автоматично, навіть власноруч робити нічого не треба. Але якщо вже відмовлятися від цих весняно-осінніх переходів, то ліпше залишитися у тому часовому поясі, що відрізнятиме нас від РФ, вірніше, від московського часу. Коли вже відхрещуватися від таких «сусідів», то слід робити це в усьому.

Ельвіра: – Вважаю, що годинники не треба переводити, бо краще раніше затемна прокинутись, ніж по темному йти з роботи.

Любов: – Негативно ставлюся до переведення годинників. Вважаю, що маємо припинити це робити й залишитися на «літньому» часі, він, на мою думку, корисніший для здоров’я.

Анатолій: – Вкрай негативно ставлюся до переведення годинника. І, до речі, ця проблема турбує мене дуже давно. Щороку влада обіцяє якось владнати це питання, але нічого не робить, щоб припинити ці зміни. Абсолютно погоджуюсь із тим, що, крім негативного впливу на організм та самопочуття людини, це нічого приємного не несе. Прошу спільноту якимось чином вплинути, щоб надалі не переводити годинник.

Що ж, більшість наших респондентів ставляться до переведення годинників негативно. Десь у вирі новин доводилося натикатися на повідомлення, що Україна, яка прагне до Європейського Союзу, зрештою теж скасує літній та зимовий час, зупинившись на єдиному, коли це станеться у самому ЄС. Сподіваємося, що Європа таки дійде згоди вже у наступному році, а тоді подібне рішення прийме й Україна. А поки – нехай нам усім вистачає часу на все заплановане, в незалежності від пори року за вікном!