Як лебединці ставляться до алкоголю на свята

Сьогодні ми торкаємося дещо делікатної для кожного з нас теми. Та й насправді виховані люди особливо не обговорюють тему вживання алкоголю. Але запитайте у будь-якого перехожого і він, не задумуючись, відповість, що застілля без спиртного не обходиться. А в період Новорічно-Різдвяних свят і говорити не треба: у більшості родин на столі не лише страви, а й напої. Тож чи має бути обов’язковим атрибутом святкувань спиртне? І чи ж усі усвідомлюють, що воно спричиняє шкоду здоров’ю? І взагалі, яке ж ставлення лебединців до алкоголю? Бо ж є родини, в яких існує цілковита заборона на присутність таких напоїв на столах.

Тож це делікатне питання і обговорювала громада. Хто, як не наші читачі та дописувачі, скаже правду і пояснить, чесно висловиться і змусить задуматися?

Отже, даємо слово, лебединцям.

Інна: – На мою думку, цей атрибут не обов’язковий на святковому столі. Але це вже традиція в більшості людей поставити на стіл, або під стіл пляшку. Особисто я – не виняток. Ми з дорогими гостями можемо собі дозволити трішки алкоголю. Коли це з рідними або друзями та на свято дозволити келих хорошого вина, але в міру, а не до поросячого вереску, то звісно ж тільки ЗА. Бажаю всім гарного дня та міцного здоров’я!

Наталія: – Дорогі земляки, вітаю з Новорічними та Різдвяними святами! Алкогольні напої на святковому столі присутні, хоча я особисто їх не вживаю. Переконана, що настрій за столом створюють не напої та наїдки, а люди, які зібралися з якоїсь нагоди!

Максим: – Алкоголь на свята звісно ж не обов’язковий, бо запорукою  хорошого настрою, є гарна та весела компанія, маса інших безалкогольних напоїв, і саме свято. Усім відомо, алкоголь не приносить ніякої користі для здоров’я і взагалі нічого хорошого. Тому вважаю, що обійтися без нього можна!

Алла: – У мене виходить навпаки. На новорічні, березневі, травневі свята, та  день народження я алкоголь не п’ю. Він у мене чомусь не асоціюється зі святом. Не тому, що я «язвєнница-трезвенница» і така вся правильна. Якось у свій час у мене не сформувалася нейронна дуга «свято-алкоголь», бо мені він настрій не підіймає, а тільки псує. Тому вживаю алкогольні напої тільки тоді, коли мені цього захочеться, а не тоді, коли «треба». Бо алкоголь лише поглиблює той стан, в якому людина починає пити. Це загальновідомий факт.

Анатолій: – Звичайно, алкоголь знаходить своє місце на моєму святковому столі. Але він зай-має не головне місце на ньому. Це таке собі доповнення до столу, без якого не обходиться майже жодне застілля. Зізнаюся, що вживаю алкоголь на свята, але без фанатизму. Як правило, п’ю спиртне тільки для того, щоб підтримати компанію та підняти настрій.

Тамара: – Ось так послухаєш людей і задумаєшся, чи ж правду говорять? Певно, що так. Не кожному до душі застільні «розмови на глобальні теми». А люди ставили на стіл пляшку завжди, аби святкувати, аби віддячити обідом сусіду за допомогу, аби створити «думку одну» у тісній компанії. Не ми цю традицію запроваджували, не нам її відміняти. Слід просто пам’ятати, що ти – людина розумна, тож май певні рамки, аби не показувати «своє друге обличчя».

Що ж, якщо ви навіть і вживаєте алкоголь, то це особисто ваша справа. Сьогодні ми дозволимо собі нагадати, як правильно це треба робити. Певно, це не буде зай-вим знати. Перед його вживанням обов’язково перекусіть. Найкраще для цього підійдуть бутерброди з маслом, сало, горіхи. За декілька годин до застілля, якщо знаєте, що воно буде гучним, прийміть активоване вугілля. Хоча позитивний результат отримаєте й тоді, коли приймете його після вживання алкоголю. Візьміть за правило заїдати спиртне гарячими стравами. Забудьте правило «Пиво без водки – гроші на вітер» і ніколи не змішуйте різні види алкоголю, не запивайте все це газованими напоями. Не зай-вим буде розводити міцний алкоголь із соком. А ще, щоб не сп’яніти, не затримуйте у роті спиртне тривалий час. І відмовтеся, будь ласка, від куріння під час вживання алкоголю. Пам’ятайте головне: алкоголь є отрутою для кожного організму. На сайті «ЖЛ» ми також розмістили подібне опитування. І ось якими виявилися відповіді респондентів: 40% повідомили, що вживають переважно легкий алкоголь; 27% заявили, що не обійдуться без нього за святковим столом, а 13% – надали пріоритет їжі. Також 13% віддають перевагу тільки їжі за столом, а 7% – вживають тільки лимонад. Ось на цьому, напевно, і можна поставити крапку та побажати всім веселого настрою навіть за відсутності алкоголю на столі.

Ігор КОЛЄСНІКОВ