Як лебединці голосували і «порушували» 25 жовтня

вибори у Лебедині

Як свідчить інформація телевізійних ЗМІ та соцмереж, місцеві вибори в Україні відбулися без особливих порушень. За словами голови територіальної виборчої комісії Тетяни Ольховик, всього на Лебединщині до списків виборців внесено 35021 прізвище.

На жаль, активність громадян на виборчих дільницях мала би бути вищою, адже вирішувалося подальше життя нашої громади, від нашого вибору залежить сам напрямок розвитку міста і сіл району. Та, як зазначила Тетяна Савеліївна, на дільниці з’явилися всього лише 11481 виборці. В середньому явка становить лише 34%.

Офіційні результати голосування будуть відомі на початку листопада. 

Не обійшлося і без казусів у день виборів. За інформацією Лебединського ВП, протягом терміну голосування до поліції надходили повідомлення небайдужих громадян про серйозні, на їхню думку, порушення. Скоріше, абсурдні, адже громадяни, не зовсім маючи уявлення про законодавство, «мають свою думку», «мають свої погляди», «мають власні уподобання» щодо проведення виборів, щодо організації виборчого процесу, щодо наявності агітації, щодо складу дільничних комісій, щодо проведення опитувань на дільницях, які запропонував президент, щодо присутності спостерігачів під час підрахунку голосів та багато іншого. Зокрема, громадянам не сподобалося, що на декількох дільницях проводилося запропоноване Президентом України опитування, бо ті, хто проводив його, не назвалися, не мали дозволів, хоча, як перевірили поліціянти, належні документи у них були. На одній із дільниць виборцю не сподобався склад дільничної комісії, тож він повідомив про це в поліцію та вимагав замінити голову та секретаря. Один із виборців вважав, що депутат не мав права у передвиборчі дні сам агітувати за себе. Було й таке, що спостерігач вважав, що має право бути присутнім у стані алкогольного сп’яніння під час підрахування бюлетенів. А інший спостерігач, не зареєструвавшись належним чином, також образився на те, що його не допустили на підрахунок голосів. Один із кандидатів у депутати фотографував не зняту у «день тиші» наочну агітацію та інформував про це поліцію. Знайти серед цих випадків занадто серйозні порушення, які б мали вплинути на виборців чи на результати волевиявлення громадян, дуже проблематично. Та все це зафіксовано поліцією, яка на місцях відразу ж реагувала на повідомлення, розбиралася в ситуації.

Тож, як висновок, не знаємо законів, не хочемо заявляти про свої права, не виконуємо обов’язки. Ми, здається, не переймаємося, хто очолить нашу Лебединську громаду, як вона житиме упродовж наступних п’яти років, хто лобіюватиме її інтереси на рівніміської, районної та обласної рад. Невже це і є те, чого ми прагнемо насправді?