Як лебединці дотримуються карантину: перевірки, протоколи, приписи


Із 11 до 17 грудня спеціалістами Лебединського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області перевірено діяльність 19 суб’єктів господарювання щодо дотримання протиепідемічних та санітарно-гігієнічних вимог в умовах карантину, повідомляє спеціально для «ЖЛ» заступник начальника – начальник відділу державного нагляду дотриманням санітарного законодавства Лебединського районного управління ГУ ДПСС в Сумській області Ірина УБИЙВОВК.

– Було перевірено 4 заклади торгівлі продовольчою групою товарів, 14 – непродовольчою групою товарів, 1 ФОП, який здійснює діяльність у перукарні. У ході перевірок, – розповідає Ірина Аріонівна, – було виявлено порушення вимог протиепідемічного режиму у 8 суб’єктів господарювання: 7 ФОП, які здійснюють торгівлю промисловими товарами, та 1 ФОП, який здійснює діяльність у перукарні. Надано 8 приписів по усуненню виявлених порушень та за порушення ст.42 КУпАП складено 2 протоколи про адміністративне правопорушення.

Основними порушеннями, виявленими при санітарно-епідеміологічних обстеженнях об’єктів торгівлі, вважаються непроведення та недокументування температурного скринінгу працюючими; суб’єкти господарювання не володіють знаннями з приготування та використання розчинів дезінфікуючих засобів; відсутні дезінфікуючи засоби для профілактичної дезінфекції та супровідні документи на них, ємкості для використаних засобів індивідуального захисту та паперових рушників, відсутні й самі паперові рушники; не вистачає захисних масок та рукавичок.
Під час обстежень фахівцями управління проведено 26 бесід з питань дотримання протиепідемічних заходів щодо попередження захворювання на СOVID-19.

За матеріалами управління Олена БОНДАРЄВА