Як лебединські обранці працюють на громаду

Обрані лебединцями депутати представляють наші інтереси  на різних рівнях – від міської до Верховної Ради України. Це представлення, а інколи і захист інтересів, може бути реалізоване багатьма способами. Один із них – участь у пленарних засіданнях сесій та роботі постійних комісій. Напевно, саме ця частина депутатської роботи найпомітніша, і найбільше впливає на життя нашої громади. Тож спробуємо підсумувати, як уповноважені лебединцями депутати відвідували засідання.

Спробуємо охопити дослідженням всіх без винятку обранців і декого з тих, хто навіть не має прямого відношення до Лебединщини.

Ну й почнемо із народного депутата України Миколи Задорожнього. Саме він із депутатів усіх рівнів нових скликань пропрацював найдовше, адже склав присягу 29 серпня 2019 року. Микола Миколайович є членом Комітету з питань бюджету. Із того часу в стінах Верховної Ради відбулося 176 засідань, із яких він, через різні причини, пропустив 12.

Далі про роботу в сесійній залі депутатів Сумської обласної ради. Своїми, лебединськими, тут можна назвати Андрія Кириченка, Магомеда Галаєва та Віталія Зеленського. Хоча хочеться згадати і Віталія Калініченка, який хоч і пов’язаний із Краснопільщиною, та допомагає лебединцям. Отже, обласні депутати прийняли присягу 3 грудня 2020 року. Із того часу відбулося 5 сесій обласної ради. Дисциплінованими в плані відвідування пленарних засідань можна назвати Андрія Кириченка та Віталія Калініченка, які працювали на кожній сесії. Два пропуски вже має Магомед Галаєв та один – Віталій Зеленський.

Віднедавна у нас з’явилися представники і у Сумській районній раді – після укрупнення районів. Там наші інтереси представляють Ганна Богомаз і Віктор Химич. До речі, Віктор Васильович, колишній голова Лебединської РДА, сьогодні очолює Сумську районну раду. Відбулося 6 сесій районної ради, і жоден із названих вище депутатів не побував на всіх зібраннях. Ганна Богомаз має 1 пропуск, а Віктор Химич – аж 3.

Але «найближчими» для всіх нас є і залишаться депутати міської ради. Обирали ми їх 25 жовтня 2020 року, а до виконання повноважень вони приступили аж 9 грудня, коли склали присягу на 1 сесії міської ради 8 скликання. Із 34 міських обранців лише 15 раніше вже були депутатами міської та районної рад. А такими собі «довгожителями» можна вважати Миколу Зеленського та Миколу Коренєва, які вп’яте були обрані до місцевої ради. За 141 день депутатства відбулося аж 11 пленарних засідань, а деякі обранці вже встигли пропустити майже половину. Таких виявилося двоє: Олександр Марченко та Ігор Ячменьов, які не з’явилися на 5 засідань. По 4 пропуски у Андрія Мартишка та Юрія Величка, 3 сесії не відвідали В’ячеслав Батог, Ігор Будник, Василь Калита та Владислав Шепіль. Не були на двох  пленарних засіданнях Вадим Режинков, Наталія Прокопченко, Оксана Карпенко, Микола Зеленський, Наталія Логвиненко. 

Якщо брати до уваги фракційну належність депутатів, які мають пропуски, то маємо лише 1 пропуск на 4 депутатів «Радикальної партії Олега Ляшка»; 4 на 3 депутатів від «Сили і честі», 5 пропусків на 5 депутатів «Європейської солідарності»; 10 пропусків на 10 обранців від «Слуги народу»; 11 пропусків на 6 депутатів  від «ОПЗЖ». Найбільше  пропусків у фракції ВО «Батьківщина»: 6 депутатів не відвідали 16 засідань. І лише 13 міських обранців поки що були присутніми на всіх сесіях. Та все ж варто відзначити високу відвідуваність пленарних засідань сесій міської ради. Два засідання минули за присутністю всіх депутатів, а найменша їх кількість (26) була зафіксована двічі – 30 грудня 2020 року та 24 лютого 2021 року.

Попри, здавалося б, значну кількість пропусків, такі показники відвідування все ж доволі високі. Протягом минулих скликань траплялися навіть ситуації, коли через низьку явку депутатів, проведення сесії опинялося під загрозою. Віримо і сподіватимемося на те, що і в спілкуванні з виборцями та лобіюванні їхніх інтересів депутати теж будуть на висоті.

Ігор КОЛЄСНІКОВ