Як лебединські депутати працювали у 2 кварталі

сесія Лебединської міськради

Закінчилося перше півріччя, і прийшов час поговорити про участь депутатів різних рівнів у пленарних засіданнях рад, до яких свого часу вони були обрані. Як відомо, наші лебединські обранці представлені у Верховній, обласній, районній та міській радах.

Почнемо з народного депутата Верховної Ради України Миколи Задорожнього, який 29 серпня відзначатиме 2 роки перебування на високому посту. Протягом цього терміну відбулося 201 засідання, і наш обранець має лише 12 пропусків. А це непоганий результат, як для народного обранця такого високого рівня.

Дисциплінованими у цьому плані є депутати Сумської обласної ради, яких у нас четверо: Віталій Зеленський, Андрій Кириченко, Віталій Калініченко та Магомед Галаєв. Вони були обрані 25 жовтня, а роботу в сесійній залі розпочали 3 грудня 2020 року. Із того часу проведено 7 пленарних засідань і жодного з них не пропустили Андрій Кириченко та Віталій Калініченко. Три пропуски має Магомед Галаєв і лише один – Віталій Зеленський.

У Сумській районній раді із 7 грудня минулого року відбулося 8 сесій. На жаль, у лебединців є пропуски пленарних засідань. Так, Ганна Богомаз має лише один, а ось у Віктора Химича їх аж 3.

Напевно, найскладніше і найважче доводиться депутатам Лебединської міської ради, які напружено працюють задля лебединської громади. Їх у нас 34 і віднедавна їм підпорядковані ще й населенні пункти усієї Лебединщини. Цікаво, що в попередньому матеріалі про відвідуваність сесій міської ради беззаперечними «прогульниками» були Олександр Марченко та Ігор Ячменьов. Так склалося, але після виходу критичного матеріалу вони стали дисципліновано ставитися до відвідування сесій і за останні два місяці у останнього, взагалі не було пропусків, а у Олександра Марченка додався лише один. На жаль, здали свої позиції Юрій Величко та Василь Калита, які мають дуже багато пропусків засідань міської ради. Так, Василь Калита пропустив усі шість останніх сесій і у загальному підсумку має найбільше серед усіх депутатів пропусків (9). Після нього розмістився Юрій Величко, який ще тоді пропустив 4 сесії, додав до них ще чотири і має аж 8 пропусків. І це, до речі, за 17 пленарних засідань. Далі, по шість мають Олександр Марченко та Андрій Мартишко, 5 разів не з’являлися на сесії Наталія Прокопченко, Микола Зеленський, Владислав Шепіль та Ігор Ячменьов. Оксана Карпенко, Наталія Логвиненко, Валентина Нечай та Микола Падалка мають 4 пропуски. По три назбиралося у Світлани Горошко, Миколи Індика, В’ячеслава Батога, Ігоря Будника та Вадима Режинкова. Лише по 2 пропуски у Віталія Безкровного, Івана Минюка та Олександра Савеки. 8 депутатів пропустили лише по одному пленарному засіданню. На жаль, зменшилася загальна кількість тих депутатів, в яких на початок квітня взагалі не було пропусків. Таких залишилося лише п’ятеро: Наталія Волошина, Дмитро Коваленко, Віталій Насоненко, Валентин Метенко та Юрій Вердибоженко. Ця п’ятірка із міським головою Олександром Бакликовим відвідала всі пленарні засідання.

Щодо фракційної належності, то ВО «Батьківщина», як і минулого разу, тримає лідерство по кількості депутатів, які загалом найбільше пропустили засідань міської ради. 6 депутатів цієї політичної сили мають аж 28 пропусків.

А на останньому засіданні сесії міської ради очільник міста взагалі  повідомив, що із різким підвищенням кількості заяв на користування земельними ділянками сесії міської ради відбуватимуться принаймні двічі на місяць. Що ж, легше від цієї новини не стане, адже, крім відвідування засідань постійних депутатських комісій та сесій міської ради, у депутатів ще дуже багато роботи на закріплених за ними виборчих округах. Головне, щоб вистачило сил, адже попереду ще понад 4 роки депутатської діяльності.

Сподіваємося, що всі вони встигатимуть виконувати свої безпосередні обов’язки і гідно представлятимуть інтереси своїх виборців.

Ігор КОЛЄСНІКОВ