Як компенсуватимуть подорожчання електроенергії

вартість електроенергії для лебединців

Український уряд 1 лютого прийняв постанову, що затверджує  механізм компенсації витрат на оплату електроенергії, що пов’язані зі скасуванням пільгового тарифу.  Деталі роз’яснила прессекретар відділу по роботі на конкурентному ринку ТОВ «ЕНЕРА СУМИ» Наталія Гончарова.

Компенсація запроваджена на електроенергію, використану в першому кварталі 2021 року, для споживачів, які раніше мали право на знижену ціну. Зокрема, споживачі, чиї будинки обладнані електроопалювальними установками, та споживачів, що проживають у багатоквартирних негазифікованих житлових будинках. Також компенсуватимуть здорожчання багатодітним, прийомним сім’ям та дитячим будинки сімейного типу.

Читайте також: Ціна на електроенергію: наче не змінилася, але заплатимо більше

Варто зауважити, що отримувачам субсидії не надаватимуть державну допомогу для покриття різниці, що виникла в результаті скасування пільгового тарифу і застосування фіксованої ціни для побутових споживачів.

Згаданим документом визначено, що процес компенсації відбуватиметься автоматично. Тобто, звертатися до постачальної компанії чи органів соціального захисту населення, подавати заяву і пакет документів не потрібно.

Кошти спрямовуватимуть безпосередньо постачальникам електроенергії. Для жителів Лебединщини це ТОВ «Енера Суми».

Нагадаємо, наразі для побутових споживачів встановлено фіксовану ціну на електроенергію – 1,68 грн за 1 кВт∙год незалежно від обсягу споживання. Діятиме вона з 1 січня до 31 березня 2021 року. Пільговий тариф – 90 копійок при споживанні до 100 кВт∙год/місяць скасовано. Також втратили можливість використовувати електроенергію на пільгових умовах багатодітні й прийомні сім’ї та споживачі, які використовують електроенергію для опалення осель.