Як дотримуємося карантину: перевірки, протоколи, приписи

Із 26 березня до 1 квітня спеціалістами Лебединського відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Сумського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області перевірено діяльність 153 суб’єктів господарювання щодо дотримання протиепідемічних та санітарно-гігієнічних вимог в умовах карантину. За словами начальника відділу Ірини УБИЙВОВК, обстежено 110 закладів торгівлі промисловою групою товарів (108 не працювали), 25 закладів торгівлі продовольчою групою товарів, 12 перукарень, 3 аптеки, 2 відділення «Нової пошти», 1 стоматологічний кабінет.

У ході перевірок було виявлено порушення вимог протиепідемічного режиму у 26 суб’єктів господарювання, в результаті чого надано 26 пропозицій по усуненню виявлених порушень та за порушення ст.42, ч.2 ст.44-3 КУпАП складено 9 протоколів про адміністративне правопорушення. Основні порушення, виявлені при санітарно-епідеміологічних обстеженнях об’єктів торгівлі, що найчастіше називають спеціалісти, суб’єкти господарювання так і не усувають.

На виконання п.36 постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СOVID-19» та п.5 Протоколу №4 позачергового засідання Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за участю представників Національної поліції, фахівцями управління щодня забезпечується контроль за виконанням протиепідемічних вимог суб’єктами господарювання на території Лебединської МТГ.

Водночас триває щоденний моніторинг за діяльністю агропродовольчого ринку в умовах карантинних обмежень. Під час обстежень фахівцями управління проводиться постійна роз’яснювальна робота з керівниками, працівниками та відвідувачами об’єктів з питань дотримання протиепідемічних заходів щодо попередження захворювання.