І знову про дороги із міським головою

Уже пік літа. Повернуло на друге півріччя, та якихось зрушень чи змін щодо будівництва доріг у громаді не настало. Хоча це, здавалося, завжди було у пріоритетах міської влади. Тож цілком логічно, що виникають запитання до міського голови Олександра БАКЛИКОВА.

– Олександре Миколайовичу, що ж таки у нас із дорогами? Коли ж їх почнуть ремонтувати? Лебединці, відверто кажучи, вже нетерпляче очікують хоча б початку робіт. Бо літо скінчиться, почнуться осінні дощі, а ми залишимося тільки з планами?

– На жаль, коли дороги не будувалися десятиліттями, питань не виникало. Просто «заливали» людям очі звичайним «чайником» на ямковому ремонті. Тоді ніхто й не смів щось там запитувати. Але часи змінилися і ми намагаємося робити якісний ремонт доріг.

Якщо чесно, ситуація у цьому році складна, але має своє вирішення. Я неодноразово наголошував, що запізно ми почали створювати громаду, все обліковувати та інвентаризувати, оптимізувати мережі структур та управлінь. А без цього не можна достовірно знати, що ми маємо сьогодні у своєму підпорядкуванні, чим можемо розпоряджатися. Коли підсумували все «об’єднане», а це вже був час після Нового року, тоді і стали визначатися із попередніми розрахунками та планами. Сьогодні змінена процедура внесення змін до бюджету. Якщо раніше це робилося за підсумками І кварталу, то зараз – за лише підсумками І півріччя. За всіма плановими фінансовими показниками, на завершення першого півріччя 2021 року ми могли мати близько 8 млн.грн.  недовиконання доходної частини бюджету. То які ми могли розподіляти прибутки, й на дороги зокрема? Добре, що нам вдалося хоча б сформували основні структури життєдіяльності громади та уникнути заборгованості по видатках. Так, проводили деякі поточні ремонти, дещо робили (до речі, всі про це знають зі сторінок газети та сайтів у соціальних мережах). Та щось грандіозне затівати не доводилося. Сьогодні, у липні, у нас уже є деякі результати, тож можемо сподіватися на подальше планування. На початку липня ми вже внесли деякі зміни до бюджету громади та запланували кошти як на  ремонт доріг, так і на інші потреби населених пунктів громади.

– Чи ж будуть ремонти дорожнього покриття на вулицях?

– Обов’язково будуть. Хоча я не люблю говорити про плани, краще звітувати про вже зроблене. Та все ж ми плануємо в цьому році провести якісний поточний ремонт доріг по вулицях Лісова, 19 Серпня, Новокузнечна, Русіянова, Гастелло, Героїв Майдану, Героїв Чорнобиля, частини вулиці Боднівка, де ходить маршрутка. А також деякі дороги у Ворожбі, Кургані, Червленому, Пристайловому. Ми ж нині громада, маємо спільний бюджет, тому повинні піклуватися і про села нашої Лебединщини. Ми також ведемо активну співпрацю із сільгосппідприємствами щодо допомоги у будівництві доріг, адже саме  великовагова техніка їх руйнує. Дехто погоджується, а декому це не потрібно. Але ж там також живуть наші люди і вони мають відчувати підтримку з боку влади.

– А хто ж виконуватиме ремонти? І чому наш лебединський «Дорбудсервіс» не може цим зайнятися?

– Проводитимуться тендерні процедури і той, хто запропонує найвищу якість і найнижчу ціну, виконуватиме ці роботи. Ми не хочемо нікому надавати перевагу, нам потрібна якість, бо плануємо будувати на довгі роки, щоб нарешті не тицяли пальцем на наші дороги. Але я нікому не дозволю «драти три шкури» з громади за неякісну роботу.

– Одне з питань, що турбують громадян, це підвезення дітей до школи та у зворотному напрямку. От оптимізували ми освітню мережу та збираємося доставляти учнів до навчальних закладів у сусідніх селах. Та чи відповідають нормам ті дороги від села до села? Зокрема, між Катеринівкою та Гринцевим?

– Відразу скажу, що не відповідають. Ми усвідомлюємо, що без ремонту там не обійтися. Та не вистачить ні сил, ні коштів, аби все зробити відразу, якщо воно не робилося уже років зо п’ятдесят. На це просто не звертали уваги. А ми – молода громада. Усе не охопиш одним махом, усього не збудуєш. Хоча так, людям потрібно, аби все і зразу. Але краще робити  послідовно та якісно, ніж погнатися за двома, а то й більше зайцями. Цей рік фактичного створення та становлення нашої громади дуже важкий, але я переконаний, що разом ми здолаємо всі труднощі і у нашої великої громади гарне майбутнє. Я вже зараз це бачу. Користуючись нагодою, дякую всім мешканцям громади за терпіння, розуміння та підтримку.

Подякуємо й ми міському голові за розмову. Можливо, комусь усе це здається відмовками, але тепер принаймні знаємо, що питання ремонту доріг є у порядку денному. Далі сподіватимемось, що слова не розійдуться зі справами і нарешті перестануть тицяти пальцями на лебединські дороги.

Спілкувалася Олена БОНДАРЄВА