Група АГРОТРЕЙД на передовій аграрного фронту країни

Труднощі, з якими зіштовхнулася Група АГРОТРЕЙД у 2022 році, не схожі ні на що, з чим доводилось працювати раніше: частина території опинилась в окупації, поля всіяні снарядами, заміновані дороги, збої постачання через бойові дії, а також ймовірність обстрілів, які можуть відбутися в будь-який момент. Проте завдяки злагодженій роботі співробітників, компанія змогла провести посівну і зібрати врожай.

Найскладніша ситуація в Групі АГРОТРЕЙД склалась у Чернігівській області, де навесні 9,5 тис. із 10 тис. га були вкриті снарядами, ракетами та уламками.

«Ми могли назавжди втратити ті поля, бо там були посіяні озимі ріпак та пшениця. І якби ми згаяли бодай тиждень, посіви б піднялись, і ми б не встигли розмінувати поля», – згадує директорка з операційної діяльності Групи АГРОТРЕЙД Олена Ворона.

Щоб вчасно почати посівну, співробітники допомагали саперам із розмінуванням. До цих проблем додалися недобросовісні постачальники добрив та пального, які в умовах війни відмовилися відвантажувати вже закуплений товар за старими цінами. Також під тимчасовою окупацією лишились два елеватори в Харківській області. Ще 3,5 тис. га землі в цьому регіоні були окуповані або знаходились під постійними обстрілами. На щастя, наразі ЗСУ звільнили ці території.

Допомога громадам та армії

Підтримка громад стала головним завданням для компанії, адже на початку багато населених пунктів опинились в оточенні, постачання було заблоковане. Частина співробітників Групи АГРОТРЕЙД стали волонтерами, евакуйовували людей, знаходили та доставляли гуманітарну допомогу, забезпечували місцевих жителів борошном та зерном тощо.

«Голови громад знали, що можуть покластися на всі ресурси, якими володіє наша компанія в їхньому регіоні. У разі потреби в пальному, техніці, продуктах харчування і будь-чому іншому вони могли звертатися до представників Групи на місцях», – розповідає Олена Ворона.

Крім того, Група АГРОТРЕЙД передала армії 20 транспортних засобів з власного автопарку: 16 – на потреби ЗСУ, а 4 – місцевим формуванням ТРО. Серед них як легкові, так і вантажні автомобілі.

Співробітники Групи АГРОТРЕЙД – на захисті України

60 співробітників Групи АГРОТРЕЙД боронять Україну від російських окупантів. Більшість вступили до лав ЗСУ або місцевих ТРО, ще 14 — долучились до харківського добровольчого підрозділу «Хартія». Трьох співробітників Групи АГРОТРЕЙД нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня.