Другий лебединський випадок коронавірусу: що відомо?

коронавірус Лебедин

Як повідомлялося 27 липня «ЖЛ», у Лебедині виявлено ще один випадок захворювання на COVID-19. Про це видання поінформував завідувач Лебединського міськрайонного відділу ДУ «Сумський лабораторний центр МОЗ України» Василь Брага.

Отже, детальніше. Про «позитивно-ковідного» пацієнта стало відомо у неділю, 26 липня. Ним виявився 61-річний лебединець. Під час епідеміологічного розслідування, проведеного лікарем-епідеміологом Миколою Черничком, вдалося з’ясувати, що чоловік захворів ще 11 липня. За медичною допомогою він звернувся через два дні, скаржився винятково на температуру 37,5°С. 24 липня температура підвищилася до 38°С, тож сімейний лікар ініціював взяття матеріалу хворого на COVID-19. Тестування виявило коронавірус. Запалення легенів на час рентгенологічного обстеження у пацієнта не було.

Лікарем також встановлено, що захворілий чоловік за кордоном не був, контактів із «ковідними» хворими не мав. Він не працює, проживає разом із дружиною і сином. Контактними особами є його родина, сімейний лікар, медична сестра та ще чотири медпрацівники Лебединської ЦРЛ.

Станом на 27 лютого, стан хворого задовільний, скарг чоловік не має, температура тримається у межах норми. Він перебуває вдома на самоізоляції. Для проведення заключної дезінфекції йому надані всі необхідні деззасоби. Також проводиться додаткова робота зі встановлення ймовірних інших контактних осіб та обставин отримання чоловіком коронавірусу.

Нагадаємо, що це вже другий випадок коронавірусу, зафіксований у Лебедині. Першою стала матір жінки, яка повернулася із Москви. Коронавірус у пацієнтки було виявлено 21 травня, а про її одужання стало відомо 15 червня. Про першу ж лебединську підозру на COVID-19 спеціалісти повідомляли на початку квітня, утім, вона не підтвердилася.

Читайте також: Карантин для лебединців поки ще продовжується

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 09:00 28 липня в Україні було підтверджено 66575 випадків COVID-19, із яких 1629 – летальні. 36744 пацієнти одужали. Кількість інфікованих коронавірусом осіб за попередню добу – 919, із них 9 на Сумщині. Лебедин же лишається гарним прикладом для наслідування: серед міст обласного підпорядкування в регіоні у нас найменше «ковідних» хворих.