Держпродспоживслужба попереджає про загрозу пташиного грипу

За офіційною інформацією Європейського Союзу на території Польщі, Угорщини, Румунії та Словаччини зареєстровані випадки захворювання на високопатогенний грип пернатих. Про це «ЖЛ» повідомив начальник Лебединського районного управління ГУ ДПСС в Сумській області Олександр Скварча.  

– Грип птиці – це особливо небезпечне захворювання для всіх видів птиці. Дуже швидко передається від хворої птиці до здорової, та закінчується 100% загибеллю, адже він не лікується. Хвороба швидко поширюється територією, особливо там, де є міграційні шляхи дикої перелітної птиці та можливість контакту її з домашньою. Хворіти можуть усі види птиці.

Тому власникам особистих селянських господарств слід обмежити
вигул домашньої птиці, щоб уникнути контакту з дикою перелітною (лебеді, гуси, качки) та синантропною (голуби, ворони, горобці та інші), особливо на території районів, через які проходить міграційний шлях дикої перелітної птиці та території районів, де наявні великі водойми, що може бути місцем перепочинку перелітної птиці в момент міграції.

Щоб не допустити занесення захворювання на територію птахівничого господарства, необхідно в період міграції дикої перелітної птиці посилити ветеринарно-санітарні заходи відповідно до «Ветеринарно-санітарних правил для птахівничих господарств і вимог до їх проєктування». Корми зберігати у закритих приміщення (бункерах), щоб уникнути контакту його з іншою птицею.

Якщо у Вас захворіла чи загинула птиця або ви виявили загибель дикої перелітної птиці на водоймах, НЕГАЙНО повідомляйте спеціаліста ветеринарної медицини, який обслуговує територію, та/або Лебединське районне управління за адресою: вул.Першогвардійська, 74, м.Лебедин, Сумська обл., тел. (05445)3-90-77.