Депутати знову не зібралися

Напевно, скоро і не зберуться. Так можна говорити щодо ситуації зі скликанням пленарних засідань чергових та позачергових сесій Лебединської міської ради. Депутатський корпус не зустрічається у сесійній залі з Олександром Бакликовим уже 3 місяці, із 29 вересня 2021 року. Омріяні компроміс і мирна співпраця між депутатами та міським головою поки залишаються лише мрією.

Вісімнадцятого та двадцять першого грудня секретар міської ради Дмитро Коваленко та міський голова Олександр Бакликов по черзі скликали сесії Лебединської міської ради.

У суботу, 18 грудня, в актовій залі Лебединського медичного коледжу – перше пленарне засідання 23 сесії міської ради за розпорядженням Дмитра Коваленка. На сесію прибули 24 депутати міської ради. Кількість присутніх обранців дозволила Дмитру Коваленку розпочати сесію та розглядати питання порядку денного. Депутат Микола Індик, як голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, будівництва, архітектури, регулювання земельних відносин запропонував додатково внести до розгляду питання розробки проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Головуючий заперечив і запропонував розглянути це питання після його детального опрацювання, але Микола Індик наполягав на своєму. Після кількахвилинного обміну аргументами, стало зрозуміло, що консенсусу не буде. Першою не витримала депутатка Людмила Нечай, яка демонстративно залишила залу. Її приклад наслідували Микола Індик, Юрій Савеко, Марина Громека, Андрій Мартишко, Олександр Савеко, Віталій Безкровний та Антон Кірдіщев. Без цих депутатів у залі не залишилося достатньої кількості обранців, аби продовжити роботу. Коли ж депутати розійшлися, у залі розгорілася суперечка між колишнім та чинним депутатами щодо земельних питань, яка, на щастя, закінчилася без застосування сили.

Після цих подій було сподівання, що депутати, які залишили залу засідань, можливо, захочуть прийти на сесію, яку скликав Олександр Бакликов. Але у вівторок, 21 грудня, дива не сталося і місця у сесійній залі вкотре зайняли лише запрошені, старости та керівники відповідних служб міської ради. Також на зібрання прийшли обурені мешканці багатоквартирного будинку по вулиці Тараса Шевченка, 30 «А», де нещодавно була відключена від електропостачання станція підкачки води для подачі її у визначений час на верхні поверхи будинку. Вони прийшли із запитаннями до Олександра Бакликова, а пізніше попрямували до кабінету Дмитра Коваленка, щоб дізнатися, коли ж депутати нарешті зберуться, і коли запрацює підкачка води. А головуючому на зібранні нічого не залишалося, як констатувати, що 21 сесія міської ради знову не відбулася.

Після сесії «ЖЛ» вдалося поспілкуватися з одним із депутатів, який побажав залишитися не названим. На питання «Коли ж таки обранці зберуться на сесію із Олександром Бакликовим»,  депутат повідомив, що лише після того, як суд визнає їхнє рішення про дострокове припинення повноважень міського голови незаконним. І додав, що навіть у такому разі, на першому ж наступному зібранні депутати знову оголосять недовіру чинному міському голові.

До речі, за словами Олександра Бакликова, він направив у Верховну Раду України подання про розпуск Лебединської міської ради 8 скликання. Тепер у парламенту є 90 днів, щоб винести відповідне рішення.

Присутній на обох зібраннях Ігор КОЛЄСНІКОВ

P.S. По обіді 21 грудня серетар Лебедиинської міської ради оприлюднив чергове розпорядження про скликання сесії 24 грудня Розпочати роботу пленарного засідання планується о 16:00 у приміщенні Лебединського фахового медичного коледжу.