Депутати вирішили – школи поки що працюватимуть

Голосування лебединських районних депутатів

Йдеться про припинення діяльності Червленівського та Курганського навчально-виховних комплексів.

У першому закладі у поточному навчальному році перебувало 6 учнів та налічувалося 9 дітей у дитсадку. У наступному навчальному році учнівський контингент складатиме лише 2 учні третього класу та 5 дітей в ДНЗ.
У Курганському НВК зараз налічується 5 учнів та 5 дітей у ДНЗ. У 2019-2020 навчальному році контингент складатиме лише 2 учні та 4 дошкільнят.
За результатами голосування на черговій сесії районної ради, жоден із пропонованих проектів рішень не набрав достатньої кількості голосів, тож поки заклади продовжуватимуть роботу. Цікаво, що окремі депутати по-різному проголосували за проекти рішень. Це, здавалося, свідчило не про державницьку позицію обранців громади, а швидше – про власні інтереси; можливо, остерігаються втратити підтримку громади, від якої депутата обрано до районної ради.

Навчання учнів у Курганському та Червленівському НВК коштує 60-70 тисяч гривень, при цьому держава виділяє 15 тисяч гривень.

Як пояснила начальник відділу освіти Людмила Дудченко, наразі навчання учнів у цих закладах коштує 60-70 тисяч гривень, при цьому держава виділяє тільки 15 тисяч. Ця цифра залежить, у першу чергу, від наповнюваності учнями навчальних закладів. Зі слів посадовиці, питання закриття Курганського і Червленівського комплексів виносилося на розгляд сесії саме у травні, аби мати час для визначення батьків із освітніми закладами на наступний навчальний рік та працевлаштування вивільнених педагогів. Депутати найближчим часом планують повернутися до розгляду питань щодо припинення діяльності зазначених НВК.