COVID-19: Сумщина таки потрапила до «червоної» зони карантину

20 жовтня на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішено встановити на території Сумської області «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Обмежувальні протиепідемічні заходи «червоного» рівня почнуть діяти із суботи, 23 жовтня 2021 року.

Сумщина стала шостою «червоною» областю із посиленими протиепідемічними заходами.

Чому?

Як ми вже повідомляли, в області тривалий час перевищували визначені норми три індикаторні показники поширення хвороби. Коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 на Сумщині 19 жовтня сягнув 35,5% при пороговому значенні 20%. Рівень госпіталізацій перевищує порогове значення (60 випадків на 100 тис. населення) на понад 30 одиниць і складає 91,2. Водночас завантаженість ліжок, обладнаних киснем, складає 77,8% при пороговому значенні 65%.

Які обмеження?

Через встановлення червоного рівня, жителі Сумщини змушені будуть дотримуватися додаткових обмежень. Зокрема, має бути припинена робота закладів громадського харчування, непродовольчих ринків і магазинів, закладів культури.

Втім, обмеження «червоної зони» не діятимуть у випадках, якщо 100% співробітників (організаторів) та відвідувачів (учасників) вказаних закладів (заходів) будуть повністю імунізовані та матимуть зелений COVID-сертифікат або негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, які проведені не більш як за 72 години до здійснення заходу, або довідки від лікаря, що перехворіли.

Не всі пасажири поїдуть

Також 21 жовтня починають діяти нові правила пасажирських перевезень. Всі міжобласні перевезення будуть дозволені, лише якщо пасажири мають COVID-сертифікат або дійсний негативний тест. Мова йде про залізничний, авіаційний і про автобусний транспорт. Громадського транспорту у містах та перевезень усередині однієї області нові правила не стосуються.

Нововведення не стосуються також неповнолітніх пасажирів, оскільки для них наразі не передбачена можливість оформлення COVID-сертифікату та отримання щеплення проти коронавірусної хвороби. Тобто, діти до 18 років зможуть користуватись громадським транспортом у поїздках між регіонами без пред’явлення негативних тестів на COVID-19 та сертифікатів чи міжнародних свідоцтв про щеплення. Для дітей віком від 12 років залишається обов’язкове правило використовувати захисні маски під час перебування у громадських місцях, зокрема транспорті.

Створення цього матеріалу профінансоване передплатниками друкованої версії «Життя Лебединщини»