COVID-19: майже три десятки нових випадків за тиждень

Із 5 до 11 травня COVID-19 офіційно підтверджено у 29 жителів Лебединської громади. Це значно менше, аніж за попередні 7 днів – із 28 квітня до 4 травня. Тоді було зафіксовано 82 випадки захворювання. Востаннє нові випадки захворювання жителів громади зафіксовано 10 травня: у Лебедині – 5, у селах громади – 2. Такі дані оприлюднив Сумський обласний лабораторний центр.

Загалом протягом пандемії захворіли 2538 лебединців, зареєстровано 37 летальних випадків від коронавірусних ускладнень. Останній летальний випадок зареєстровано 8 травня.

Водночас одужали 2382 лебединці, продовжують хворіти 119. Кількість активних хворих у порівнянні з минулим тижнем скоротилися майже удвічі. 

За підсумками позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 6 травня у Сумській області скасовано «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Із 00:00 8 травня 2021 на території Сумщини застосовуються обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для «жовтого» рівня епідемічної небезпеки.

Сумська область була останнім регіоном зі встановленим «червоним» рівнем епідемічної небезпеки. За даними Міністерства охорони здоров’я станом на 10 травня жоден з індикаторів визначення рівнів епідемічної небезпеки на території області не перевищує норми, захворюваність перебуває у межах 94,9% до епідпорогу.

Нагадуємо, у жовтій зоні карантину зокрема забороняється: перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих масок, що закривають ніс та рот, перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, масові заходи, залежно від місця проведення, обмежуються визначеною кількістю відвідувачів.