Чи зручно вам звітувати за «комуналку»?

Не секрет, що кожен із нас є споживачем комунальних послуг. Щодня ми користуємося газом, електроенергією, водою. Їх наданням населенню опікуються конкретні служби, що мають отримувати не тільки оплату, а й щомісячний звіт від своїх абонентів про кількість спожитих послуг. Так-так, мова йде про передачу показань лічильників.

Раніше про таку звітність можна було турбуватися менше, адже господарства відвідували контролери. Вони особисто перевіряли лічильники, записували показання, віддавали квитанції на оплату. Та кілька років тому від такого способу вирішили відмовитися, перейшовши на більш сучасні варіанти звітування про спожиті комунальні послуги.

Візьмемо до уваги газопостачання. Лебединців обслуговує регіональна газова компанія «Сумигаз». Щоб оплачувати лише за спожиті куби газу, споживачам необхідно щомісяця 1 числа фіксувати показання свого лічильника газу і передавати їх до 5-го. Клієнтам пропонується на вибір шість варіантів передачі показників: Особистий кабінет на сайті 104.ua; част-бот 7104ua у месенджері Viber; мобільні додатки 104Mobile (система Android) та 104 Mobile Light (для iPhone); SMS на номер 7104; IVR-повідомлення на номери контакт-центру 0542-70-30-04 або 067-00-03-104 (за допомогою підказок голосового меню); дзвінок до контакт-центру на номери 0542-70-30-04 або 067-00-03-104.

За постачання електроенергії до наших будинків відповідають ПАТ «Сумиобленерго» спільно із ТОВ «ЕНЕРА СУМИ». Із 1 серпня 2019 року показання лічильників споживачі мають передавати у два останні та три перші дні місяця. На сайті ТОВ «ЕНЕРА СУМИ» пропонують аж дев’ять способів звітування за спожиті послуги: Особистий кабінет споживача ПАТ «Сумиобленерго»; мобільний додаток «Мій рахунок» ПАТ «Сумиобленерго»; дзвінок до кол-центру на номери 0-800-300-247 або 0542-659-659; SMS на номери 050-42-42-242, 067-644-55-55, 093-177-01-27 або 050-302-74-74; дзвінок на телефони для прийому показів у тоновому режимі (лише для абонентів м.Суми, Сумського, Охтирського, Великописарівського і Тростянецького районів); чат-бот @Sumyoblenergo_bot у месенджері Telegram; паблік-акаунт ПАТ «Сумиобленерего» у месенджері Viber; через сенсорний монітор у сервісному центрі розподільчої компанії (м.Суми, вул.Прокоф’єва, 9); Особистий кабінет споживача ТОВ «ЕНЕРА СУМИ». Щоправда, останнім часом дехто із абонентів скаржиться на зникнення способу передачі показників через Viber.

Звісно, звикнути до нових правил звітування за спожиті комунальні послуги вдалося не всім одразу. Дехто й досі просить рідних чи друзів допомогти із відправленням показань лічильників, дехто – через, як-то кажуть, кров, піт і сльози, – намагається розібратися у технічних нюансах власноруч. А що ж зручніше для наших респондентів, ми дізналися минулої п’ятниці.

Наталія: – Все через інтернет. Так зручно. Але «напрягають» контролери, що періодично перевіряють лічильники. Не довіряють.

Євген: – Використовую електроенергію та центральне водопостачання. За перше передаю показання через особистий кабінет на сайті «Сумиобленерго» – маю тризонний лічильник, тож «тикати» смс-ками не надто зручно. За воду – вивішую на початку місяця показники на паркані. До контролерів ставлюся якось ніяк. Прийшли – добре, ні – ще краще. В принципі ж, то все чесно – скільки використав, скільки й оплачую. Тобто після скорочення контролерів не помітив якихось незручностей.

В’ячеслав: – Передачу всіх показань та оплату здійснюю через інтернет: і швидко, і зручно, і не треба стояти в чергах в банку. А різні контролери – то зайве, це вже давно вчорашній день. А щоб жити світлим сьогоденням, читайте «ЖЛ».

Алла: – Раніше показання електроенергії передавала через вайбер, було зручно. Два місяці тому ця послуга зникла. Телефоном гірше. За світло це дуже не зручно, бо передаю не лише свої показання, а за кожен із них треба дзвонити окремо.
Тетяна: – Ми живемо у вік розвинених технологій, у тому числі й сервісних. Тому показання за спожиті послуги передаю або через особистий кабінет, або ж смс. Але багато людей не мають потрібних навичок, і їм важко із цим справлятися. За потреби допомагаю людям похилого віку.

Павло Федорович: – Я б повернувся до часів, коли ходили контро-лери. От він чи вона б прийшли, подивилися на лічильник, записали, за потреби – сфотографували. Ще було б гарно, аби ті ж газові контро-лери мали такі навички, аби перевірити обладнання: чи немає витоку газу, чи справно все працює. А так нині я передаю показання телефоном, хоча іноді здається, що просто «у повітря». Бо квитанції частенько приходять із показаннями більшими, ніж я повідомляв. Ще й доводиться передавати їх поночі, бо так більше шансів додзвонитися у службу.

Альона: – Передача показань, як і оплата комунальних послуг, набагато зручніша через інтернет. Це краще, ніж чекати контролера, а потім стояти годину в черзі на пошті чи в банку, щоб їх оплатити. Я передаю показання лічильників свої і родичів із господарств у мережі і на це витрачаю до 10 хвилин. А взагалі було б супер, аби створили один сервіс для передачі показань за всіма видами комунальних послуг. А ще в Лебедині не вистачає такого веб-сервісу для передачі показань по водопостачанню.

Як бачимо, єдиної думки у визначенні найзручнішого способу передачі показань за спожиті комунальні послуги у лебединців немає. Та все ж більшість звертається до звітування через особисті кабінети на веб-ресурсах компаній або ж дзвінків до кол-центрів. Однак лишаються й ті, хто попередньо звик до роботи контролерів і вважає, що їх варто повернути. Сподіваємося, що кожен зі споживачів обов’язково знайде для себе найкращий спосіб передачі показників і робитиме це вчасно, не маючи жодних проблем.
Громаду «слухала» Олена ВЄЧКАНОВА