Чи задоволені ви цьогорічним врожаєм?

урожай на Лебединський городах

Блим! Ось так змигнули оком, а літо й закінчилося! Добрі господарі, які, починаючи із травня, займалися городніми роботами, нарешті готові пожинати їхні плоди. Врожай, звісно, у всіх різний, адже кожен орієнтується на потреби власної родини. Але більшість знайомих лебединців переконують: у 2019 році абсолютним рекордсменом серед достиглих овочів є помідор.

Важливим стратегічним продуктом для України можна назвати картоплю. Чимало наших співвітчизників і досі займаються її вирощуванням на присадибній ділянці, щоб не залежати від будь-яких коливань її ціни на ринку. Дехто розчарований нинішнім урожаєм картоплі, дехто – радіє й тому, що має. Є, звісно, й ті, у кого «знайомство» із тим, як культура вродила, ще попереду.

А поки більшість продовжує збирати овочі-фрукти із власних городів та садків, на українських полях продовжується сезон жнив. За попередніми даними Міністерства аграрної політики і продовольства (станом на 27 серпня), у 2019-му прогнозується врожай зернових на рівні 71,1 млн. тонн. Поки ж аграрії зібрали 39,2 млн. тонн зернових і зернобобових. Виробництво пшениці, за повідомленням пресслужби відомства, цьогоріч складе близько 27,8 млн тонн. Тож, як розуміємо, без хліба, борошна та круп Україна не залишиться.


А що ж вродило у лебединців?

Валентин: – Більшість людей не задоволені врожаєм картоплі, а я все купую, тож чекаю вигідної ціни.

Наталія П.: – Огірки, помідори, кабачки та гарбузи, перець, морква та кормові буряки, картопля вродили на славу. Капусти та цибулі – немає. Наш урожай залежить від погодних умов. Ось так літо нам догодило. Усім, що добре вродило, ділюся з рідними та друзями. Бо людині потрібно не багато, а вдячність – гріє серце.

Олена: – Я майже не займаюся городніми роботами, але наявний на городі й у саду результат мене дуже радує. Найбільше цього року, мабуть, уродило помідорів.

В’ячеслав: – Для такого посушливого року у мене врожай гарний, просто треба займатись городом та селекцією, і тоді буде все. Хто дбає, той і має… Вродили і картопелька, і овочі, про помідори я взагалі мовчу…

Наталія В.: – Цьогорічним урожаєм я цілком задоволена. Дехто жаліється на те, що не вродила картопля, і я теж так спочатку думала, але потім переконалася у своїй неправоті. І овочі, і фрукти, і ягоди – всього у достатку.

Алла: – Чи не вперше літо якось непомітно промайнуло повз, я навіть не встигла помітити, що вже час збирати фрукти-овочі. Город маю невеличкий, бо вважаю за краще купувати городину, аніж витрачати дорогоцінний час і значні кошти на обробку землі. Зате пишаюся врожаєм саду: було багато абрикос, слив, гарно вродив виноград… Ласункам є чому радіти.

Сподіваємося, що кожен, хто вклав сили у власний городець, обов’язково отримає гарний урожай! Нехай родить картопелька, стрибають у баночки на зиму помідори і перчик, смачною виходить баклажанна ікра! Одним словом, нехай прийдешня зима із дарами цьогорічних літа-осені буде багатою і смачною!