Чи вірите ви, що вибори пройдуть чесно?

вибори у Лебедині

5 вересня в Україні офіційно стартував виборчий процес місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня 2020 року. Більше ніж за місяць закінчується п’ятирічна каденція міських голів і депутатів селищних, міських, районних та обласних рад. Політичні партії і самовисуванці готують відповідні документи, щоб якнайшвидше зареєструвати своїх кандидатів та активно за них агітувати. Розпочали свою роботу штаби, а це означає, що незабаром на вулицях міст і сіл України почнуть з’являтися пункти агітації. Цей виборчий процес, як і всі попередні, обіцяє бути активним та непередбачуваним. Його апогеєм, без сумніву, стане голосування на виборчих дільницях.
Останнім часом із владних кабінетів усе частіше лунають заклики, що виборчий процес буде чесним, прозорим та справедливим, і кожен голос зарахується саме за того кандидата, проти прізвища якого була поставлена відповідна позначка. Хоча останні події в сусідній Білорусі змушують увесь світ сумніватися у такій можливості. Після серпневих президентських виборів у цій країні ось уже місяць тривають масові протести, під час яких громадяни висловлюють своє невдоволення фактами фальсифікації та обману під час підрахунку голосів.

«ЖЛ» поцікавилася у своїх читачів, чи вірять вони у чесність чергових місцевих виборів в Україні.


Алла: – Самі вибори, можливо, пройдуть і чесно. Питання завжди до самої передвиборчої кампанії, в якій знайдеться місце маніпуляціям і піару.

Наталія: – Сподіваємось на чесні вибори. Але хочеться, щоб під час передвиборчої кампанії всі залишалися людьми і пам’ятали, що ми живемо в одному невеликому місті, де майже всі знають одне одного, і нам ще жити тут після виборів та спілкуватися.

Олексій: – Обов’язково прийду на вибори, бо знаю, що віднедавна вони у нас проводяться чесно. Часи, коли фальсифікували підсумки виборчих кампаній, минули назавжди. Я впевнений, що мій голос врахують і мій кандидат переможе.

Тетяна: – Я не вперше беру участь у виборах та безпосередньо працюю на виборчих дільницях нашого міста. Так, бувало, що нечесність та обман супроводжували як президентські, так і парламентські вибори, але нині ситуація суттєво змінилася.

Олег: – Відповідально заявляю, що місцеві вибори сфальсифікувати дуже важко, а якщо й можливо, то лише на рівні обласної виборчої комісії. Тут у нас на місцях чесно врахують наші голоси.

Валерій: – Я особливо не переймаюся виборами, адже знаю, що там, де є політика і вибори, завжди існує обман.

Анатолій: – Говорячи про чесність чи нечесність проведення виборів, я завжди згадую події 16-річної давнини, коли ми обирали президента із числа двох Вікторів – Ющенка та Януковича. Ось тоді ми побачили катастрофічну фальсифікацію у неймовірних масштабах. Українці засудили цей обман, а апогеєм тих нечесних виборів стали події на Майдані. Дуже добре, що тоді наш народ добився справедливості і ми отримали того президента, якого хотіли. Вважаю, що незначні похибки можуть бути і цього разу, але вони ніяким чином не вплинуть на підсумки голосування. З кожним роком президентські, парламентські та місцеві вибори відбуваються все більш чесно.

Як завжди досить оригінально відповів наш постійний учасник обговорення Сергій: «Ні… Нет… Найн… Нау… Ноу…»

Як бачите, лебединці впевнені в чесних та справедливих виборах, і їм не байдуже, як вони відбуватимуться у жовтні цього року. Головне, щоб місцеві вибори пройшли за активною участю жителів як усієї України, так і Лебединщини. Адже всі ми обиратимемо саме тих людей, які не просто керуватимуть нашою громадою, а й допомагатимуть лебединцям у вирішенні їхніх проблем.
Слухав громаду Ігор КОЛЄСНІКОВ