Чи варто боятися високосного року?

Новий 2020 Рік поступово стає повноцінним господарем життя наступних 366 днів. Особливий рік, на один день більший. У календарі з’явиться 29 лютого. Такий рік називають високосним. Не будемо розповідати наукову точку зору, де і як береться час на «зайвий» день, та пов’язано з ним дуже багато легенд і повір’їв, безліч вірувань та переказів. Народ, а з ним і сучасні астрологи, переконані, що саме у високосні роки на Землі трапляються різного роду катаклізми, які несуть неприємні, а іноді й трагічні наслідки.
Люди здавна тривожилися про життя всього світу, своєї країни, а також своєї родини. У такий рік не бажано було одружуватися, народжувати дітей або святкувати новосілля. Існує повір’я, що у високосному році навіть не можна було збирати гриби. Вважали, що грибницю псують відьми, які у високосний рік влаштовують особливо багато шабашів і полюбляють танцювати ночами на лісових галявинах. Можливо, хтось сприйме це з усмішкою на вустах, але такі міркування існували. Крім цього, у високосний рік не укладали великих угод та не підписували серйозних документів, від яких залежало життя протягом тривалого часу, не планували особливо коштовних покупок. Словом, не відважувалися робити досить значних та доленосних кроків.

«ЖЛ» вкотре звернулася до своїх читачів із проханням дати свої пояснення. Ось про що вони розповіли.

Валентин: – На мою думку, варто поважати традиції високосного року, але не боятися жити. Все буде добре. Слава Україні!

Наталія: – Всім доброго та щасливого року! З приводу сьогоднішньої теми згадуються слова: «Вовка боятися – в ліс не ходити !» Який би не був день, місяць чи рік, слід пам’ятати, що життя – це свято, і святкувати слід щодня! Оптимізм і позитивна енергія переборе особливості будь-якого року, навіть високосного, а дві двадцятки, на мою думку, навпаки принесуть удачу!

Алла: – Ми не в середньовіччі живемо, щоб вірити в забобони. Самі ж придумали систему літочислення і самі її боятись повинні? Ні, треба сподіватися на краще. А щось неприємне і трагічне якщо й відбувається, то не залежить від дат, а більше від людської безвідповідальності. Але якщо у когось у голові спрацює, що це ознака поганого року, то його доля такою і буде. Це психосоматика.

В’ячеслав: – Чи високосний рік, чи ні, чи будемо ми щасливі цього року, чи ні – залежить від нас самих і від Бога… Тому сподіватимемось, що все буде гаразд!

Любов: – Думка є матеріальним явищем, тому завжди треба думати і мріяти про гарне.

Інна: – Той, хто боїться, в того щось і трапляється. З якими думками ми почнемо рік, таким він і буде. Чесно кажучи, я навіть не знала, яким буде 2020 рік, і особливо не засмучена, що він високосний. Живемо сьогодні, тому бажаю всім гарного настрою у 2020 році!
Олег: – Я щось не розумію. Боятися високосного року? Нічого не робити? Давайте тоді зупинимо життя у цьому році. Давайте перестанемо дихати, щоб не накликати біду. Давайте з календаря 13 число викинемо. Давайте кудись відправимо усіх чорних котів і будемо плювати через ліве плече при кожній нагоді. І на кого ми будемо схожими?

Тамара: – Я іноді буваю дуже забобонна. А от щодо високосного року цього сказати не можу. Я народилася у високосний рік. Заміж я вийшла також у високосному році. І первістка народила у високосному! І почуваюся щасливою людиною! Наперекір усьому!

Всі, хто побажав висловитися, були одностайними: високосного року боятися не варто. Не варто зациклюватися на тому, що рік із «зайвим» днем приносить неприємності та негаразди. А народитися 29 лютого взагалі велика рідкість та удача, і таких людей у всьому світі понад 4 мільйони. Напевно, серед них є і лебединці, які, можливо, пишаються своєю винятковістю.
Добре, що наші земляки позитивно налаштовані на цей рік і готові прожити його гідно. Нехай так і буде.

До речі, наші обговорення проходяться щоп’ятниці із 9:00 до 12:00. Щоразу ми пропонуємо до обговорення нову тему і запрошуємо вас до діалогу телефонами: 050-816-38-98, 097-475-93-93, 2-21-27, а у зручний для вас час – на редакційному VIBER (097-475-93-93) чи під спеціальним тематичним дописом на нашій сторінці у Facebook. Результати таких обговорень можна побачити у розділі “Громада” нашого сайту.