Чи усвідомлюють ваші діти небезпеку коронавірусу?

Лебединські діти захищаються від коронавірусу

Говорять, COVID-19 згубно діє на людей літнього віку. На жаль, сумна світова статистика стверджує протилежне. Навіть молодий організм піддається цьому захворюванню.  Ще на початку пандемії у Китаї виявили вірус у новонародженої дитини. Карантинні заходи, роз’яснювальна робота сьогодні дають свої результати, від яких залежить захист наших дітей. А чи ж усвідомлюють вони всю небезпеку? Чи ж звертають увагу на поширення фейків про захворювання? Чи наше підростаюче покоління розуміє, що загроза ще не минула, а у нашому місті, зокрема, кількість хворих зростає?

Тому «ЖЛ» звернулася і до дорослих, і до дітей із цими запитаннями. І ось що ми почули.

Наталія:  – Мої діти усвідомлюють, але не настільки, щоб зачинитися у квартирі і ні з ким не спілкуватися. Так, руки миють, але вони їх мили і до оголошення пандемії, маски в громадських місцях одягають, їдять овочі та  фрукти для зміцнення імунітету. Але знаєте, вже ж як «підхопимо», то будемо лікуватися. Ніде ж не подінешся. Тим більше, що кількість хворих по місту збільшується.

Анатолій: – Запропоноване питання потрапило точно в ціль. Ми бачимо, як наші діти реагують на пандемію. Мій син обізнаний із небезпекою цієї страшної хвороби і, виходячи з дому, завжди бере із собою захисну маску. Не соромлячись, він одягає її, йдучи в школу чи у справах. Приходячи додому обов’язково миє руки, а також приймає вітаміни.

Оксана: – Страшно за дітей,  бо вони наше майбутнє. Страшно за батьків, бо і досі всередині живе дитячий страх лишитися без мами. Мої діти вже досить дорослі, щоб сидіти в інтернеті і тягати звідти різну інформацію, часом досить суперечливу. Наприклад, усілякі «рецепти проти ковіду». Вичитали, що треба робити дихальну гімнастику і дути кульки. Дують. А ще – дують у трубу, бо в минулому грали в духовому оркестрі «музикалки». Маски носять, вишукують антисептики різних дизайнів, бо це наразі модний тренд. І вірять, що біда їх омине стороною, певно, як усі…

Данил (13 років): – Розумію і знаю, яку небезпеку несе коронавірус, але ношу маску тільки тому, що цього від мене вимагають. Боюся захворіти, адже знаю, якого резонансу набуде така неприємна справа у оточенні моїх близьких і знайомих.

Настя (9 років): – Знаю і розумію, завжди нагадую своїм однокласникам, щоб одягали маску. Тримаю дистанцію й інколи не розумію, чому не всі магазини нашого міста вимагають при вході одягати маску.

Артем (15 років): – Нічого страшного у цьому вірусі не бачу. Ну не вірю я, що саме від нього хворіють та помирають люди. Це звичайна пневмонія, і не більше, від якої раніше гинули люди.

Аліна (11 років): – Мої батьки та вчителі у школі кожного дня розповідають про цю страшну хворобу. Прикро, що вона припала на щасливі роки мого дитинства, адже нікуди не можна піти. Концерти та різні святкові заходи відмінили, а від цього краще не стало.

Андрій: – Моя донька щодня нагадує мені, щоб я брав із собою маску і завжди мив руки, коли повертаюся додому, хоча про цей вірус я їй не говорив. Думаю, що дівчатка на відміну від хлопців краще виконують вимоги карантину.

Олена: – Не знаю, по телевізору та в соцмережах сьогодні можна почути і побачити все: від брехні до об’єктивності. На жаль, дивляться усе це і наші діти. Вони знають, що захисні заходи ніхто не відміняв, розуміють, що треба бути обережними. Та все ж виходять прогулюватися, бігають на побачення.

Марина: – Ще у березні пошила багаторазові маски своїм доньці та сину і постійно нагадую їм про дотримання правил спілкування у громадських місцях. Вони слухають мене, адже розуміють про небезпеку.

Сергій: – А я не вірю у цю болячку і дітей своїх не лякаю нею, бо знаю, що цим вірусом із простих людей «викачують» гроші. Цю справу організували, щоб збагатитися на нещасті населення планети. Наше людство не один раз переживало різні світові катаклізми і цього разу переможе цей вірус.

Ось так лебединці та їхні діти відреагували на наше запитання. Особливо радує те, що більшість опитуваних із розумінням ставиться до хвороби і дотримується правил карантину. Прикро, що ряд заборон та обмежень негативно впливає, як на дорослих, так і на дітей. Важко передбачити, коли нарешті прийде кінець нашим поневірянням. Так хочеться почути: «Все, хвороба відступила. Карантин закінчено». Продовжуємо дотримуватися правил і бути завжди обачливими. Залишайтеся здоровими!

Слухав громаду Ігор КОЛЄСНІКОВ