Чи є вогнегасники у лебединців?

Вирішили продовжити профілактичну розмову з попередження пожеж у зимовий період. Так, кожен намагається обігріти власну оселю різними способами: газом, дровами, обігрівачами. Дехто навіть поєднує усі ці засоби, аби розподілити кошти за комуналку. Що ж викручуємося, як можемо. Та насамперед, слід пам’ятати про власну безпеку під час опалюваного сезону. Бо цілком мирні речі, що мають служити людині, можуть перетворитися на ворогів та призвести до непоправної біди. Тож розуміємо, про що мова. Про правила безпеки під час використання засобів для обігріву житлових приміщень. І зокрема, про вогнегасник. Чи є така річ у вашому домі? Звісно, що вогнегасник допоміг би найкраще впоратися, доки приїдуть пожежники. А якщо його немає, чи є зручний доступ до забору води для гасіння, можливо, ємність із піском? Тримаєте у себе вдома такі речі, лебединці? Якщо немає вогнегасника, то де б ви його придбали, шановні земляки, для власного порятунку? Ось що нам відповіли.

Любов (54 роки): – Я впевнена, що величезний відсоток людей не мають вогнегасників удома. Та й ціна на нього не підйомна. Я думаю, що  сьогодні не кожен думає, як придбати додому вогнегасник. Мені здається, що якби ось так на вулиці зробити опитування з цього питання, то відповіді усі були б «Ні». Бажаю, щоб лебединці ніколи не відчули на собі страхіття пожежі, адже стресів у нашому житті і так достатньо.

Наталія (57 років): – У мене вдома немає, але маю страховку на відшкодування збитків від пожежі. 6 років тому, через прикрий випадок, сталася пожежа в моєму будинку за містом. Чоловік вчасно побачив і сам залив усе водою, але після цього ми звернулися до страхової компанії.

Анатолій (37 років): – Дуже специфічний характер носить ваше питання, але не менш цікавим воно є. А чи кожен із нас інколи задумується над тим, чи потрібен нам вогнегасник. Безумовно, потрібен на випадок виникнення пожежі. І якщо в установах та закладах їх іще можна знайти, то в приватних будинках навряд чи. Я вже багато років проживаю у багатоквартирному будинку, то ніколи не бачив там первинних засобів пожежогасіння. Дуже хвилююся, коли бачу на вулицях нашого міста пожежну машину, яка поспішає на виклик. Тому нехай у жителів нашої громади все буде добре і щоб вогнегасники вони ніколи не використовували.

Лілія (44 роки): – Звичайно, ні, не маю, як і більшість жителів нашої громади. Мабуть, коли трапляється таке лихо, то можна й забути про той вогнегасник, бо одразу ж наступає  ПАНІКА!!!! Не дай Бог, щоб траплялися пожежі. Якби все ж таке трапилося, то гасила б чим попало і, звичайно ж, виносила б усе з будинку.

Володимир Медведь: – Дякую «ЖЛ» за життєво важливу тему. Час швидкоплинний, і ми часто не звертаємо уваги на нашу протипожежну готовність. От і я вогнегасник маю, але він прострочений, і не під рукою, а в гаражі. І це при тому, що мав досвід займання дерев’яного перекриття між топковою з твердопаливним котлом і ванною кімнатою. Загасив самостійно, бо мав під рукою запас води. Після цього випадку котел переніс у прибудову до будинку. У кладовці завжди стоять пластикові ємності з водою. Висять рукавиці зварювальника і рядно з негорючої тканини. Ще один досвід. Серед ночі від залишеного тліючого багаття у сусіда через дорогу загорівся саж і полум’я перекинулося на фронтон сараю. Оперативно спрацювала місцева пожежна машина. Перед відповіддю на Ваше питання спеціально поцікавився у одного з робітників місцевого господарства у селі Михайлівка про її стан. Машина справна, з водою. Постійне чергування і готовність до виїзду. За що щира подяка керівнику господарства Миколі Олексійовичу Зеленському. Земляки, які мають фінансові можливості, повинні тримати вдома ємність на 2-3 куби і заправлену мотопомпу. І навіть невелика ємність з електронасосом може вирішити долю вашого обій-стя. І навіть якщо у вас централізоване водопостачання, чи свердловина  та «станція», не зайве подумати про їх налаштування і для гасіння ймовірної пожежі.

Тарас Івченко, капітан служби цивільного захисту, провідний фахівець відділу організації профілактичної роботи Сумського районного управління ДСНС України Головного управління в Сумській області: – Є певні вимоги Закону України, які передбачають обов’язкову наявність первинних засобів пожежогасіння на всіх об’єктах різної форми власності. Але наша служба не здійснює нагляд-контроль пожежної та техногенної безпеки у приватному секторі. Хоча буде дуже добре, коли жителі нашої громади матимуть вогнегасники. Їх можна придбати через мережу Інтернет або у спеціалізованих магазинах у Сумах, де підберуть потрібні вам вогнегасники та заправлять використані. Просимо жителів нашої громади неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. І особливо в період опалювального сезону.

Безумовно, кожен лебединець намагається не допустити пожежі у своїй оселі, але, на жаль, різні ситуації трапляються у нашому житті. І наявність вогнегасника вкрай необхідна у житловому будинку. Ми поцікавилися, скільки б коштував вогнегасник. Порошковий «потягне» на суму від 186 гривень і більше, а ось вуглекислотний обійдеться у суму від 500 гривень.

Але нехай він ніколи не знадобиться у вашому домі. Краще, коли все буде добре, коли горітимуть серця, пануватимуть любов і затишок.

Ігор КОЛЄСНІКОВ

Створення цього матеріалу профінансоване передплатниками друкованої версії «Життя Лебединщини»