Чому не мовлять три канали ТБ

2 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони про запровадження санкцій проти народного депутата Тараса Козака та восьми юридичних осіб.

Санкції, зокрема, передбачають блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном. Йдеться, у тому числі, й про припинення надання послуг з ретрансляції та розповсюдження телепрограм, використання телекомунікаційних мереж загального користування. Санкції діятимуть упродовж п’яти років.

Таким чином, має бути заблоковано трансляцію трьох каналів ТБ: «112 Україна», NewsOne та Zik, юридичним власником яких є Тарас Козак.

Телеканали назвали рішення влади «політичною розправою над невгодними ЗМІ».

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко заявив, що «позасудова раптова заборона діяльності трьох українських телеканалів – це надзвичайна ситуація».

Водночас Президент України Володимир Зеленський, коментуючи санкції, заявив, що Україна підтримує свободу слова, але не пропаганду країни-агресора.

Радіо Свобода оприлюднило переклад відповідного запису Володимира Зеленського у Твіттері:

 «Санкції – це складне рішення. Україна міцно підтримує свободу слова. Не пропаганду, фінансовану країною-агресором, яка підриває Україну на її шляху до ЄС та євроатлантичної інтеграції. Боротьба за незалежність – це боротьба в інформацій війні за правду та європейські цінності».