Андрій Деркач: «Медреформу фельдшерки Супрун будуть виправляти лікарі, такі як Тодуров»

11 вересня на базі Сумського обласного клінічного кардіодиспансеру відбувся безкоштовний прийом фахівців Інституту серця МОЗ України. Візит лікарів світового масштабу проходив у рамках соціальної програми «Наш край: здоров’я мешканців Сумщини». Проєкт успішно реалізується завдяки підтримці Благодійного фонду Андрія Деркача «Наше майбутнє». Провідні кардіологи, мамологи, ендокринологи та дитячі ортопеди проводять виїзні безкоштовні прийоми у всіх куточках області.

«Наше перше знайомство з Сумами відбулося сім років тому, коли ми приїхали до обласного центру, щоб подивитися, в якому стані перебуває кардіологічна служба, – розповідає кардіохірург і директор Інституту серця МОЗ України Борис Тодуров. – Тоді ми жахнулися. Суми залишалося єдиним містом України, де не було програми «Стоп інфаркт». Його лікували як у 50-ті роки, смертність сягала близько 18%. Це було страшно – помирав кожен п’ятий пацієнт з інфарктом».

Відомий кардіохірург змушений був звернутися до народного депутата Андрія Деркача з проханням налагодити кардіо-логічну службу в області. Завдяки його допомозі вдалося закупити сучасний ангіо-граф. Фахівці столичного Інституту серця впродовж семи років приїздили до обласного центру своєю бригадою та робили безкоштовні операції. За ці роки у Сумах підготували власну місцеву бригаду лікарів – кардіологів, функціоналістів, кардіоритмологів. Смертність знизилася з 18 до 3,5%, врятовані життя тисяч людей.


Лідер «Нашого Краю» Сумщини Андрій Деркач впевнений, що влада сьогодні неспроможна вирішувати важливі питання, що стосуються охорони здоров’я.

«Сумська медицина взагалі не бере участі у житті людей. Її потрібно перезавантажити та призначити на керівні посади адекватних людей, – переконаний народний депутат України, лідер «Нашого краю» Сумщини Андрій Деркач. – На жаль, сьогодні українська охорона здоров’я побудована за принципом відмивання грошей. Я вже наводив приклад відкритої кримінальної справи по закупівлі за завищеними цінами апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ). Це 17 мільйонів гривень. І де ці прилади? Покриваються пилом на складах. А чому не подумав хтось із цих недопрофесіоналів, які опікувалися закупівлею ШВЛ, чи є на Сумщині достатня кількість фахівців, здатних працювати з цими апаратами? Чи не потрібно було спрямувати частину цих коштів на більш важливі проєкти?».

Андрій Деркач переконаний, якби влада спрямувала гроші на встановлення кардіо-стимуляторів, то на весь регіон достатньо було б 3,5 млн.грн., ще 5 млн.грн. покрили б витрати мешканців Сумщини на операції із заміни тазостегнового суглоба, чого найчастіше потребують люди похилого віку. Для того, щоб допомогти людям розрахуватися із придбанням препаратів хіміотерапії для лікування онкохвороб, вистачило б 17-20 мільйонів. Але всі ці, такі необхідні гроші, пішли на апарати штучної вентиляції легень, якими область не може користуватися, в першу чергу, через брак спеціалістів.

«Прості люди залишилися наодинці з проблемами та хворобами. А чиновники від медицини витрачають обласний бюджет виключно туди, звідки можуть отримати свій відсоток. Змінити ситуацію та врятувати українців зможуть лише люди справи у владі, команда справжніх господарників та професіоналів. Особистості, які не байдужі до проблем українців», – вважає лідер «Нашого краю» Сумської області.

Завдяки унікальній для України програмі «Наш край: здоров’я мешканців Сумщини» було обстежено 25000 жителів області. Зокрема, близько 5000 пацієнтів оглянули київські кардіологи Інституту серця, майже 5000 проконсультували мамологи інституту клінічної радіології Києва. Приблизно 12000 діточок обстежили дитячі ортопеди Національної медичної академії імені П.Л.Шупика.

Так, при обстеженнях було виявлено 76 пацієнтів із різними онкологічними діагнозами. 55 із них у рамках програми «Наш край: здоров’я мешканців Сумщини» були прооперовані видатним онкологом київського інституту клінічної радіології професором Сергієм Бугайцовим.

«Багато хто пам’ятає, як медицина фінансувалася державою та була доступною для людей в часи мого керівництва областю, – впевнений почесний громадянин міста Суми Анатолій Єпіфанов. – Гарна справа, яку робить благодійний фонд, на жаль, не в змозі вирішити медичні проблеми всіх мешканців області. В новообраній обласній раді, я впевнений, численна фракція «Нашого краю» доб’ється фінансування цього проєкту з обласного бюджету. Здоров’я жителів області буде постійно у центрі нашої уваги».

Ця програма буде більш глобальною. Такі прийоми спеціалістів, на кшталт спів-праці із Інститутом серця, повинні проводитися не тільки за підтримкою небайдужих людей, таких як лідер «Нашого краю Сумщини» Андрій Деркач. Це повинна робити обласна влада – цілеспрямовано та систематично.

РЕКЛАМА.