Активісти погрожували голові Лебединського суду викинути його у вікно

Голова Лебединського районного суду Олександр Чхайло 16 січня звернувся до Вищої ради правосуддя і до Офісу Генпрокурора із повідомленням про втручання в дії судді при здійсненні правосуддя. Про це повідомляє «Судебно-юридическая газета» із посиланням на лист судді, зареєстрований Вищою радою правосуддя.

У зверненні йдеться, що 13 січня до його кабінету ввійшли двоє чоловіків, які повідомили, що є представниками партії «Національний корпус». Вони висловили судді претензії щодо перенесення судового засідання, яке мало відбуватися того дня. Йдеться про розгляд кримінального провадження за співучасть у зловживанні влади або службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків та незаконну порубку, перевезення й збут лісу. Судове засідання у цій справі розглядається в суді вже кілька років.

Засідання, зі слів судді, перенесене через клопотання адвоката одного з обвинувачених у зв’язку із посиленням карантинних заходів та неможливістю виїхати до м.Лебедина для участі у засіданні.

Після таких пояснень активісти поведінка активістів стала агресивною. У якийсь момент вони почали погрожувати судді поміщенням до сміттєвого бака, підвішуванням, викиданням із вікна.
Коли відкрилося судове засідання, секретар повідомила, що до суду не з’явився обвинувачений. Згодом стало відомо, що його у власному автомобілі поблизу будівлі суду заблокували активісти. Розблокувати автівку з обвинуваченим вдалося лише з допомогою поліції.

Такі дії активістів суддя називає неприпустимими, протиправними та такими, що створюють тиск на суддю. І розцінює їх прямим втручанням у здійснення правосуддя.

У завершальній частині звернення Олександр Чхайло просить Вищу раду правосуддя притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності.

lyst-suddi-oleksandra-chkhaila