А чи з одного вони човна?

Мінус одна міжфракційна група, новий представник міської ради у складі госпітальної ради Сумського госпітального округу, внесення змін до міського бюджету – такі підсумки роботи 47 сесії міської ради сьомого скликання.

У засіданні взяли участь 22 із 34 обраних депутатів. Серед 20 питань порядку денного переважна більшість стосувалася дозволів на розробку проектів земле­устрою щодо встановлення і відновлення меж земельних ділянок та передачі їх в оренду або приватну власність.

Першою несподіванкою  стало повідомлення про заяву депутата міської ради Івана Минюка про вихід із міжфракційної групи «За Лебедин». За діючим регламентом фракція або група є дієвою  при наявності п’яти депутатів, а через вихід одного із членів, група втрачає право на існування, тож відтепер у міській раді на одне об’єднання менше, а  Наталія Прокопченко, Людмила Діденко, Дмитро Коваленко, Юрій Вердибоженко та Іван Минюк стали позафракційними депутатами.

Найбільш бурхливим обговоренням депутатів відзначився проект рішення «Про делегування представника Лебединської міської ради до складу госпітальної ради Сумського госпітального округу». Ще на початку року Кабінет Міністрів України утворив на території Сумської області 6 госпітальних округів. Лебединський район та м.Лебедин разом із Сумами, Білопільським, Краснопільським та Сумським районами увійшли до складу Сумського госпітального округу.

Деяким  депутатам так «сподобалося» це питання, що вони, набравши  повні груди повітря, почали активно дискутувати. Для початку слово взяв міський голова, і… піддав нищівній критиці роботу Лебединської центральної районної лікарні, супроводжуючи свою промову фотодоказами. Натомість Віктор Рева, лікар за фахом, виступив на захист медичного закладу і назвав лебединську лікарню однією із найкращих в Україні. Полеміка стала більш «гарячою», коли депутат Сергій Усенко не вельми приємно висловився про нашу лікарню та запропонував створити спеціальну комісію для перевірки діяльності закладу. У свою чергу Олександр Бакликов  запропонував заслухати звіт головного лікаря ЦРЛ Владислава Шепіля про роботу медичної галузі на одній із наступних сесій.

Щонайменше дивно те, що названі депутати та міський голова мають безпосереднє відношення до однієї і тієї ж політичної партії – «Громадянська позиція».  А факт публічної дискусії із протилежними думками однопартійців якраз і викликає запитання, яке ми винесли в заголовок. На закінчення дискусії слово взяв депутат Олександр Приходько, який взагалі запропонував на місце представника в госпітальній раді Віктора Реву. Але все вирішило відкрите голосування, за підсумками якого лише 4 депутати утрималися від підтримки кандидатури Олександра Бакликова. До речі, на посаду представника до госпітальної ради Сумського госпітального округу від Лебединського району у проекті рішення районної ради запропонований головний лікар ЦРЛ Владислав Шепіль.